Pripravte si vysnívanú letnú terasu - terasová dlažba z prírodného kameňa jednoznačne nesklame!

Prichádza jar a s ňou aj prípravy exteriéru a záhrady na teplejšie obdobie. V lete sa život presúva von a mnohí z nás túžia po útulnom mieste na čerstvom vzduchu. Terasa je ideálnym priestorom na relaxáciu, grilovanie s priateľmi či jednoducho užívanie si teplých letných dní. Ak hľadáte spôsob, ako svojej terase dodať charakter, eleganciu a prirodzený šarm, terasová dlažba z prírodného kameňa je tou správnou voľbou.

terasová dlažba

Terasová dlažba - formátovaná s upraveným povrchom

Rôznorodosť prírodného kameňa

Terasová dlažba z prírodného kameňa môže byť vo formáte a farbách, ktoré dokážu podčiarknuť štýl vášho exteriéru a zároveň mu pridať unikátny dotyk. Jednou z možností je napríklad nepravidelný prírodný kameň, ktorý sa hodí najmä k záhradám a terasám v prírodnejšom štýle. Takáto dlažba prináša do prostredia autentický pocit prírody a rustikálnej elegancie.

Pre tých, ktorí preferujú moderný a elegantný dizajn, sú vhodnejšie formátované dlažby z prírodného kameňa. Tento typ dlažby je precízne upravený do formátu dlaždíc alebo mozaiky. Takýto povrch je obľúbenejší aj z hľadiska údržby aj v prípade umiestňovania nábytku na takúto terasu. Formátovaná dlažba na terasu je obvykle z mramoru alebo travertínu, ale v ponuke nájdete napríklad aj tmavšiu bridlicu či žulu.

Údržba a starostlivosť

Pri výbere terasovej dlažby z prírodného kameňa je dôležité mať na pamäti aj jej údržbu. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre neformátovaný alebo formátovaný kameň, pravidelná údržba je kľúčová pre zachovanie krásy a kvality vašej terasy.

Prvým krokom k vytvoreniu trvácnej terasy, je ošetrenie kameňa hneď po umiestnení na terasu. Aký typ impregnácie bude pre vašu dlažbu najvhodnejší, vám poradia naši predajcovia i skúsený majster. Aplikáciu impregnácie je dobré vykonať hneď po pokládke, skôr než je dlažba vystavená poveternostným vplyvom. 


Ďalšia údržba potom už nie je náročná. Pred sezónou sa obvykle dlažba umýva vodou alebo tlakovým čističom, aby sa odstránili usadeniny a nečistoty. Podľa potreby sa v určitých časových intervaloch odporúča aj opakovaná aplikácia impregnácie - najvhodnejšie je otestovať nasiakavosť dlažby. Akonáhle povrch opät nasiaka vodu, náter je vhodné opakovať.


Inšpirácia z ponuky Kameň Slovakia

Trh ponúka nespočetné možnosti a prevedenia dlažieb na terasu. Pri rozhodovaní sa zákazníci neriadia len dizajnom a cenou, ale v prípade dlažby na terasu, ktorá je vystavená poveternostným vplyvom je dôležitá aj odolnosť a trvácnosť. Tu sa ponúka prírodný kameň ako správna voľba. Kameň je vďaka svojim fyzikálnym vlastnostiam jedným z najvhodnejších riešení do exteriéru, a zároveň ponúka skvelé možnosti kombinovania s inými prírodnými materiálmi. 

Či už preferujete prirodzenejší vzhľad alebo formátovanú dlažbu, prírodný kameň vás rozhodne nesklame. Našu ponuku si môžete prezrieť pohodlne online na webe alebo na sociálnych sieťach, kde sa nachádza množstvo fotografií z realizácií, ktoré vám pomôžu lepšie si predstaviť, ako kamenná dlažba na terase vyzerá. Okrem toho si v našich showroomoch v Svätom Jure i Zlatých Moravciach môžete prehliadnuť ukážky realizácií a prírodný kameň naživo.


Neformátovaná terasová dlažba - ilustračný obrázok