Obklad na dom aj plot z kameňa

Kamenné obklady v exteriéri majú hneď niekoľko možností ako ich využiť. Najčastejšie sa samozrejme používajú ako obklady na fasádu, ktoré ju nielen esteticky  skrášlia, ale zároveň prírodné kamenné obklady splnia aj praktickú ochrannú funkciu, kedy fasádu domu chránia pred zničením a vlhkosťou. Dajú sa však využiť aj ako obloženie vonkajších múrikov, plotov, prípadne podláh. A to nielen v rodinných domoch, ale aj v komerčných objektov. Dnes sa bez vonkajších obkladov nezaobíde prakticky žiadny štýlový moderný dom či obchodné stredisko.

Obklad na dom aj plot z kameňa

Ilustračný obrázok

Obklady na fasádu domu alebo plotu z prírodného kameňa všeobecne patria medzi najoriginálnejšie a patria do kategórie luxusnejších materiálov. Odolajú vode, mrazu aj vysokým teplotám, a tak ochránia povrch stavby a predĺžia životnosť domu. Pretože sú masívnejšie, musí mať podklad dobrú nosnosť.

Obklad fasády domu z kameňa - skalný obklad

Prírodný vzhľad fasády sa do exteriéru hodí

Ak túžite po premene vzhľadu svojho rodinného domu a jeho priľahlých stavieb ako je plot, sokle, či múrik, pustite sa do nej s citom. Dom musí zapadať do exteriéru a vhodne sa dopĺňať s okolitým prostredím. Fasádne obklady na dom z kameňa túto požiadavku spĺňajú na 100%.

Vzhľad prírodného materiálu v podobe kameňa sa hodí pre moderné domy aj tradičné stavby alebo honosnejšie chaty. Je len na vás, ak sa rozhodnete pre tmavú štiepaná bridlicu, svetlejší vápenec alebo napríklad skalný obklad v rôznych farebných prevedeniach.

Kameň vyberajte od profesionálov

Ak vám má nová fasáda dlho slúžiť a skvele vyzerať, je potrebné dbať na správny výber a kvalitu zvolených materiálov.

V Kameň Slovakia vám pomôžeme s výberom materiálu a v prípade záujmu obklad na dom zrealizujeme podľa vašich požiadaviek.