Amfory v záhrade

Kvety v kvetináčoch sú farebným dizajnovým prvkom každej záhrady. Je na vás, či  ich vysadíte na terase, v altánku či na schodoch do domu. Amfory dokážu oživiť trávnik, olemovať cestu alebo zamaskovať hluché miesta.

Amfory v Kameň Slovakia

Na juhu Európy možno vidieť na každom schode, výstupku či priestranstve zástupy terakotových kvetináčov, amfor, všetkých veľkostí. Ibišteky, buganvilea, oleandre a palmy kontrastujú s bielou farbou kamenných stavieb a vytvárajú spolu s nimi tú správnu južnú atmosféru. Je to krásne, a preto sa kvetináče s letničkami, trvalkami, skalničkami a nižšími drevinami už dávno nasťahovali aj do našich záhrad a dvorov.

Mobilné kvetinové zátišia

K farebne výrazným solitérom vhodným do záhrady patria predovšetkým balkónové rastliny - muškáty, petúnie a príbuzné surfinie, begónie a iné. Skúste z nich zostaviť kvetinové zátišia. Keď sa vám zostava opozerá, stačí ich preskupiť či presťahovať. Pre dosiahnutie pestrosti zátišia pridajte do zostavy dreviny - buxusy, cyprušteky, bonsaje či eukalyptus.

Kameninové kvetináče amfory sú zhotovené zo zmesi viacerých druhov ílov a vypaľujú sa pri teplote okolo 1200 C. Vďaka vyššej teplote je kamenina nenasiakavá a mrazuvzdorná.

Naša spoločnosť Kameň Slovakia ponúka kompletné realizácie z kameňa s využitím rôznych záhradných prvkov.

Amfora v záhrade