Filter

Produkt

Farba

Hrúbka v cm

Priemer v cm

Dĺžka v cm

Použitie

Produkt

Farba

Hrúbka v cm

Priemer v cm

Dĺžka v cm

Použitie

Nášľapné kamene - šľapáky

Šľapáky z prírodného kameňa predstavujú nepravidelný kameň s väčšími priemermi, slúžia na vybudovanie chodníka a prírodných cestičiek v záhrade, pred domom alebo v parku. Kamenné šľapáky sa využívajú hlavne v záhradnej architektúre pre rôzne typy okrasných záhrad.

Kamenné cestičky sú dnes veľmi obľúbené. Výhodou nášľapných kameňov je prírodný vzhľad. Záhrada potom vyzerá úhľadnejšie. Kameň vám zaručí výbornú kvalitu a je vhodný aj na obľúbené kamenné chodníky zo šľapákov. Navyše si môžete u nás vybrať šľapáky z rôznych typov, farieb a tvarov kameňa. 

Šlapáky, šlapákové kamene (kamenné platne), známe tiež aj ako nášlapné kamene sa používajú v záhradnej architektúre na pokládku chodníkov a cestičiek v záhradách. Ukladanie je možné do suchého alebo betónového lôžka.

V  záhradnej architektúre sa čoraz viac využívajú kamenné platne - nášľapné kamene - šľapáky.  Z nášľapných kameňov je možné vytvoriť záhradné chodníky aj cestičky v záhrade. Ukladanie je možné do suchého alebo betónového lôžka.

Nášľapné kamene väčšieho priemeru sú možnosťou ako prejsť cez trávnik. Aj v tejto forme prírodný kameň v exteriéri záhrady dobre poslúži. 

Veľké kamenné platne z prírodného štiepaného kameňa sa používajú na záhradné chodníky, vonkajšie kamenné schody a ich dekoráciu  tzv. šlapáky a kamenné platne.

Kameň ako dekorácia

Zaujímavý prvok môže tvoriť dekoračný kameň alebo voľné dlažobné kamene - kamenné šlapáky. Zaistia pohodlný prístup na terasu, ktorý bude v prostredí záhrady pôsobiť celkom prirodzene a nenásilne.

Nášľapné kamene - šľapáky - chodník v záhrade