Rustikálna dlažba na terasu z prírodného kameňa

Rustikálna dlažba na terasu

Ilustračný obrázok

Okrasou každého rodinného domu alebo chalupy, chaty je terasa. Medzi obľúbený moderný materiál pre svoju rustikálnosť a naturálny vzhľad patrí prírodný kameň. Zaujímavým riešením je kamenná terasa z prírodných lámaných kamenných kusov nepravidelných tvarov a veľkosti. Navyše pokládka takejto dlažby nie je zložitá.

Rustikálne terasy ako v stredomorí

Hrejivé odtiene kameňa a masívny vzhľad celkovo pôsobí atraktívnym stredomorským dojmom. Práve pre svoju robustnosť sa hodí na rozsiahlejšie terasy, chodníky do trávy alebo do okolia bazénu. Terasová dlažba z kameňa je farebne stála, nenáročná na údržbu a bezpečná. Prírodný materiál je ideálny do záhrady, pretože celý priestor opticky zjednotí.

Tipy na pokládku kamennej terasy

Podľa druhu, tvaru a veľkosti kameňov možno zložiť najrôznejšie vzory. S pokládkou sa začína od okraja betónovej dosky. Do čerstvej malty sa zasadia jednotlivé kusy kameňa a ľahko sa vklepnú pomocou gumového kladiva. Obraz pokládky bude najkrajší, ak sa vedľa seba pokladajú veľké a malé kamenné platne a usporiadajú sa rovnými okrajmi smerom do strany. Počas pokládky je potreba prebytočnú maltu zo škár pred vytvrdnutím zoškrabať pomocou škárovacej lyžice - do hĺbky aspoň 2 cm. Vyškárovanie terasy možno vykonať, až je malta úplne stvrdnutá.

Kvarcit K21 obklad / dlažba

Obľúbená kamenná dlažba vhodná okolo bazéna aj na vytvorenie kamennej terasy.

Travertín Antik ATR22 mozaika - obklad / dlažba

Kamenná mozaika s Antickou úpravou príjemnou na dotyk. Svojou neutrálnou farbou vynikne ako dlažba na terasu, ktorá sa dá jednoducho skombinovať s ostatnými farbami v exteriéri.