Travertín a jeho skrytá jedinečnosť

Veľkolepé Svätopeterské námestie vo Vatikáne, monumentálny Spišský hrad na Slovensku, nestarnúca fontána di Trevi, bájne Koloseum či romantické uličky historického Dubrovníka. Viete čo spája všetky tieto nádherné historické miesta? Je to prírodný kameň travertín

Ilustračný obrázok 

História architektonických skvostov priamo u vás doma 

V nadčasovom travertíne sa prelína jedinečná krása a nevšedná odolnosť. Aj preto sa v architektúre využíva ako jeden z najžiadanejších stavebných materiálov už celé stáročia. Skrášliť môže váš interiér ako obklad stien alebo ako dlažba vhodná do každej miestnosti. 

Čoraz častejšie je travertín zakomponovaný do záhrad, okolo bazénov, terás chodníkov. Travertín tak vytvorí luxusný povrch, ktorý sa veľmi dobre spája s každým druhom materiálu vďaka svojej neutralite, minimalizmu a nadčasovosti. Dovolí tak vyniknúť blízkemu materiálu, pri ktorom sa nachádza a zároveň podčiarkne svoju krásu a jednoduchosť. Travertín pôsobí teplo a jeho čisté kontúry dodávajú pocit antického luxusu. Jedinečná kresba travertínu a príjemná farba vnášajú do priestoru dávku prímorskej exotiky a letných lúčov.

Travertínová dlažba na terase

Dlažba z travertínu okolo bazéna

Harmónia elegancie a nadčasovosti

Vďaka mnohým vlastnostiam je travertín jedným z najvhodnejších materiálov na položenie dlažby okolo bazéna. Jeho pórovitá štruktúra a správne zvolená povrchová úprava zaručuje dôležité protišmykové vlastnosti, ktoré ocení každý, kto z bazéna vyjde. 

Travertín je na pocit bosej nohy veľmi príjemný, nakoľko má oblé hrany, ktoré zaručia voľný pohyb po kameni bez zranenia. Svojim jemným hnedým odtieňom od pieskovej cez svetlo-hnedú, oranžovú až po svetlú modro-šedú farbu sa dlažba na horúcich slnečných lúčoch neprehrieva. To je ďalším dôležitým parametrom, ktorým je travertín typický a tým vhodný na takúto pokládku. 

Od iných stavebných materiálov sa naviac odlišuje nízkou nasiakavosťou, čím sa stáva skvelou voľbou pri výbere vonkajšej dlažby. Aby bola dlažba okolo bazéna esteticky ukončená, ponúkame ku každej dlažbe aj bazénové lemy. Pre dlhšiu životnosť a nenáročnú údržbu travertínovej dlažby a bazénových lemov odporúčame kameň naimpregnovať. Po správnom položení a ošetrení dlažby je tak kameň odolný voči nepriaznivým vplyvom bazénovej chémie, soli a slnečnému žiareniu. 

Vďaka jeho formátovanému tvaru je uloženie dlažby a bazénových lemov naozaj jednoduché. Travertín prepožičia vášmu domovu dotyk nefalšovanej prírody. Preneste si históriu a eleganciu do svojich domovov. Radi Vám poradíme v našich pobočkách.

Vyberte si z našej širokej ponuky travertínových výrobkov: