Inšpirácie pre kamenný obklad v interiéri

Kamenný obklad použitý v interiéri ako dekorácia stien, dodá vášmu domovu elegantný a sofistikovaný vzhlad a taktiež prinesiete kúsok prírody do Vášho domova.

Umiestnenie kamenných obkladov

Kamenný obklad zvýrazní každú jednu miestnosť vo vašom interiéri a dokonale zmení monotónny priestor. Ak sa rozhodnete pre kamenný obklad, je potrebné si premyslieť presné miesto, kde chcete obklad použiť, pričom do úvahy môžu prísť všetky možnosti vášho bývania. Obloženie steny v obývačke, kuchyni, spálni, kúpeľni, alebo ako obklad rohov miestností, polpriečok napríklad medzi kuchyňou a obývačkou, barový pult v jedálni, či ako obklad krbu, umiestnenie okolo okien, a priestor okolo alebo pod schodiskom – s kamenným obkladom získajú tieto priestory nový, elegantný a štýlový vzhľad.

Pre veľmi dekoratívne vlastnosti je vhodným materiálom pre jednotnú a štýlovú dekoráciu obklad na stenu z kameňa použitý pre plošné obloženie stien alebo čiastočné obloženie stien do určitej výšky. Oproti výmaľbe, ktorá sa musí pravidelne obnovovať, majú obklady tú výhodu, že vydržia po celú dobu životnosti bez nutnosti akejkoľvek starostlivosti alebo ošetrenia.

Kamenný obklad na stenu je vkusnou a dizajnovou možnosťou k omietke, tapete alebo keramickým obkladom.

Kamenné obklady na stenu

Obklady na stenu Vám zlepšujú kvalitu bývania. Ide o ďalšiu stenu, ktorá pôsobí okrem iného ako izolácia a bráni tak únikom tepla. Obklady stien tiež dokážu znižovať hlučnosť a nepríjemnú ozvenu v interiéri. A ak bojujete s krivými stenami, nepeknú omietkou (alebo ju vôbec nemáte), tak aj tu sú kamenné obklady jasným riešením.

Obloženie stien kameňom

Prírodný kameň v interiéri zvýrazňuje luxus a estetiku priestoru.  Na obkladanie sa používa pieskovec, travertín, vápenec, bridlica a rozličné druhy lomového kameňa. Kameň má veľkú hmotnosť, preto sa na obklady z kameňa využívajú tenké dosky s rôznymi hrúbkami (závisí od druhu kameňa). 
Okrem tradičných žulových a mramorových obkladov sa na náš trh dovážajú ďalšie druhy kameňa v rozmanitých farebných odtieňoch. Kamene sa dovážajú ako dosky s hrúbkou od 12 do 50 mm s pravidelnými alebo nepravidelnými tvarmi.