Kameň na stenu v interiéri

Veľkým trendom moderných interiérov je práve použitie prírodného kameňa ako obkladu na stenu alebo jej častí. Prírodný kameň má veľké možnosti využitia a dá sa použiť ako obklad na stenu v každej miestnosti domu alebo bytu. Najčastejšie sa potom jedná o obývacie izby, vstupné haly, kuchyne alebo spálne.

tehličkový obklad steny

Najviac obľúbené je použitie obkladového kameňa na dekoráciu pohľadových stien v interiéri. Tento dizajnový prvok dodá interiéru patričný nádych luxusu a nevšednosti. Kamenné prvky sa dajú zvoliť rôzne. Jeden z najväčších trendov je prevedenie "televízne steny", kedy sa prevedie kamenná stena za použitia obkladového kameňa a na ňu sa zavesí televízor. Ďalším obľúbeným a dominantným prvkom sú stĺpy v interiéri. V tomto prípade krásne vynikajú "kamenné rohy". Možností je nespočetné množstvo a závisí to na predstave každého človeka alebo architekta, kam kameň zvolí.

Moderný kamenný obklad na stenu nemusíte zložito zostavovať. Formátované obklady a obkladové panely kúpite už pripravené vo väčších skupinách, ktoré do seba zapadajú a dajú sa tak jednoducho skladať do požadovanej plochy. Obklad steny tak bude jednotný a jeho montáž bude jednoduchšia (tým pádom aj menej nákladná).

obklad steny Rock Face
Kameň na stenu v interiéri

Kamenné obklady na stenu sa používajú ako obklad steny kúpeľní, kuchýň, obývačky a podobne. Kamenné obklady je možné aplikovať aj na zatepľovací systém. Zaistíme komplet servis na kľúč - od návrhu po realizáciu. 

Kameň v interiéri

Kamenné obklady steny už nedominujú len v exteriéri. Môžete s nimi veľmi zaujímavo dotvoriť aj miestnosti v dome a obzvlášť v kombinácii s prírodným drevom. Dodávajú sa z rôznych druhov kameňa a prácu s nimi zvládnete aj svojpomocne. Do interiérov odporúčame použiť skôr drobnejšie vzory, a to iba ako obklad na jednu stenu či jej časť. Tieto dekoratívne obklady stien sa predávajú už prichystané, väčšinou v tvare obdĺžnika, takže ich inštalácia je veľmi jednoduchá.

Druhov kameňov, ktoré je možné zvoliť ako kameň na stenu do interiéru sú najčastejšie bridlica, kremenec, kvarcit, ale tiež andezit, alebo pieskovec. Každý kameň má svoj ​​špecifický vzhľad, štruktúru, ale aj farbu. Pre bridlicu je typická farba hnedo hrdzavá a tmavo šedá. Naopak pieskovec a kvarcit uspokojí tých, ktorí hľadajú svetlé béžové tóny. Farba je dôležitá hlavne v nadväznosti na zvyšok interiéru a na tom, čo človek od konečného výsledku očakáva. Možnosti sú dve, buď zvolíme farbu kameňa tak, aby kontrastovala so zvyškom interiéru. Tým docielime, že kamenný múr bude tvoriť dominantu interiéru. Druhá možnosť je zvoliť farbu tak, aby korešpondovala s tónmi, ktoré sú už v interiéri použité. Tým potom docielime súhru farieb a kameň krásne v interiéri splynie.

Kde všade kamenné obklady využiť

Kamenné obklady sa používajú v interiéri aj exteriéri k obkladu stien, fasád, plotov, komínov, kúpeľní, kuchýň a podobne. Kamenný obklad na stenu je možné aplikovať aj na zatepľovací systém.

Kamenná tapeta - veľkoformátový obklad na stenu

Vďaka špeciálnemu výrobnému postupu je možné získať z tých najkrajších bridlicových blokov sveta mnoho typov veľmi tenkých kamenných dosiek. Každá z nich je jedinečným originálom a plne si zachováva vzhľad kameňa.

Kamenná dyha môže byť prilepená na nasledujúce povrchy:

Betón, keramika, preglejka, drevo, kov, laminát, dlaždice, lakované povrchy kameňa. V priestoroch ju môžeme použiť všade tam, kde je použitie hrubej dosky z kameňa ťažké alebo nemožné. Môže byť použitá ako obklady stien alebo nalepená na nábytok, dvere, parapety. Kamenná tapeta je vhodná pre akýkoľvek obklad oblúkov a stĺpov. Obklad pod vane a sprchové kúty. Môže sa nalepiť priamo na staré keramické dlaždice.

Typickým príkladom využitia kameňa v interiéri sú obklady stien obývacej izby, spálne, pracovní či len niektoré priečky v interiéri.

Takto formátovaný obklad z prírodného kameňa je vhodný na vonkajšie obklady, fasádne obklady, interiérové kamenné obklady, kamenné ploty, kameň na sokel, obklad krbu a podobne.

Sekané pásy z prírodného kameňa mramor, majú hlavne využitie ako obklad krbov, interiérových obkladov, rôznych typov fasád či záhradných múrikov.

Obkladový kameň na stenu v interiéri - kamenný obklad Black Matrix

Možností pre obklad steny v akejkoľvek miestnosti je veľa - je len na vás aký dizajn a prevedenie si vyberiete. Pri výbere najviac pomôže vidieť kamenný obklad steny naživo, či už priamo umiestnený na stenu alebo aspoň vzorku, vďaka ktorej sa lepšie zoznámite s farebnosťou a štruktúrou kameňa. Čo sa týka fyzikálnych vlastností a vhodnosti materiálov do jednotlivých miestností a na rozličné povrchy - naši odborní predajcovia v Zlatých Moravciach a Svätom Jure vám poradia s výberom a navedú vás na to najlepšie riešenie podľa vašich potrieb a požiadaviek.