Fasádne obklady a obklady stien z kameňa

Kameň a jeho využitie je ako stvorené pre záhrady. Využijeme ho na kamenné múriky, ktoré ohraničujú záhon alebo opticky rozdeľujú zelený priestor. Skvelý je ako dlažba na terasu či okolo bazéna.

Prírodný kameň je tu po stáročia a pritom sa stále pýši nevšednosťou. Stále si ho vážime a spájame s ním kvalitu, jedinečnosť a trvalú hodnotu. Obľúbia si ho tí, ktorí kladú dôraz na originalitu, pretože nikdy nenájdeme dva rovnaké kamene. Každý kus má svoj tvar, farbu a štruktúru. Je nenapodobiteľný a rôznorodý.

Využitie pre prírodný kameň nájdeme všade - ako fasádny obklad v exteriéri, tak aj ako obklady stien v interiéri. Dom môžeme do kameňa "obliecť" doslova od strechy po základy.

Dom je navyše vďaka fasádnemu obkladu z prírodného kameňa dobre tepelne izolovaný. So vzhľadom fasády ide šikovné zladiť aj typ sokla. Dom má potom ako kvalitnú mechanickú ochranu, tak aj pocitovo stojí na pevných základoch.

Rozmanité použitie v interiéri

  • Mramor je vhodný na obklad stien do kúpeľne aj ako dlažba. Vďaka svojmu atraktívnemu zfarbeniu je veľmi obľúbený.
  • Interiéru tiež veľmi pristanú prírodné kamenné obklady. Aj malý detail, obložený napríklad z bridlice alebo pieskovca, nám zútulní miestnosť a navodí príjemnú atmosféru.

Formátovaný obkladový kameň

obkladové panely lepenie

Obkladové panely z kameňa sa lepia na podklad, ktorý je potrebné pre úspešný výsledok dokonale pripraviť. Povrch musí byť suchý, čistý (predovšetkým bez mastnôt). Bežnými podkladmi sú murivo, tepelnoizolačné systémy, drevotrieska, polystyrén, sadrokartón alebo betónové konštrukcie.

Obklady sú mrazuvzdorné vysoko odolné a umývateľné (vhodné ako obklad za kuchynskou linkou), čo ich predurčuje na použitie do exteriérov i vnútorných priestorov.