Travertín a jeho aktuálne trendy a realizácie

Je to jeden z niekoľkých prírodných kameňov, ktoré sa používajú na dláždenie terás, dvorov a záhradných chodníkov.

Kameň sa vyznačuje jamkovými otvormi a žliabkami na povrchu, čo znamená, že má sústrednú textúru a porézny povrch. Môže byť tiež vyleštený do hladkého, lesklého povrchu a je dostupný v rôznych farbách od bielej, slonovinovej, sivej až po koralovo-červenú. Travertín je najčastejšie dostupný v obkladoch a dlažbách na podlahové inštalácie.

Travertín a jeho aktuálne trendy a realizácie


Rozmanitosť farieb a štýlu je veľkou výhodou a existuje množstvo výhod, ktoré môžu ísť ďaleko za jednoduchý štýl. Dá sa tiež povedať, že travertínová dlažba môže byť skvelou investíciou pre váš domov, pretože dokáže pridať na hodnote a je oveľa ekonomickejšia ako mramor.

Všeobecné výhody:

  • Travertínová dlažba je lacnejšia ako mramorová alebo žulová dlažba.
  • Travertínové dlažby sú dostupné v odlišných farebných alternatívach.
  • Travertínové obklady a dlažby sú veľmi odolné, čo môže pridať na hodnote vašich domovov.
  • Výmena travertínových dlaždíc nie je náročná.
  • Travertínové dlažby sú veľmi ekologické.

Aké rôzne povrchové úpravy sú k dispozícii?

Travertín je tiež dodávaný s lešteným, matným, slebo kartáčovaným povrchom. A pamätajte, že leštený povrch je najlepšou alternatívou pre podlahy, pretože leštené travertínové dlaždice odrážajú prirodzené svetlo a poskytujú lesklú a sviežu atmosféru. Dá sa povedať, že dokonalý vzhľad získate aj tým, že zaplatíte menej, ak si vyberiete travertín.

Môžete ich použiť pre vnútorné aj vonkajšie dlažby

Travertínové dlažby sú schopné ľahko tolerovať extrémne výkyvy počasia, a preto sú vhodné pre vonkajšie aj vnútorné inštalácie. Môžete nainštalovať travertínové dlažby okolo bazéna, záhradný chodník alebo oporný múr vášho domu bez obáv, že horúčava poškodí váš travertín. 

Môžete ich použiť na steny aj podlahy

Travertín je kameň s prirodzene protišmykovou textúrou, ktorá je ideálnou voľbou pre inštaláciu okolo bazéna, v kúpeľniach, sprchách a podlahách. Má diery a jamky vďaka svojmu poréznemu povrchu je drsný a nešmykľavý v neutesnenom a neleštenom stave. V tomto prípade je Travertín skvelý na steny alebo podlahy.

A v prípade, že chcete viac informácií a nie ste si istí, aký travertínový obklad alebo dlažba je pre váš dom alebo záhradu najlepší, obráťte sa na našich odborníkov na kameň v Kameň Slovakia.