Kamenná dlažba na terasu, kamenné obklady na terasu

Priateľskú atmosféru vytvorí na terase napríklad béžovo alebo červenkasto sfarbené pieskovcové dlaždice. Prirodzene pôsobí dlažba na terasu nepravidelného tvaru, ktorá sa môže individuálne zosadzovať do originálnych vzorov a obrazcov. Vyžaduje to však trochu zručnosti, pretože dlaždice sa väčšinou musia tesne pred položením ešte mierne upraviť.

dlažba na terasu z kameňa

Odolná dlažba na terasu z kameňa

Terasa pri dome je miestom, kde ľudia prežívajú veľa príjemných chvíľ. Aby však bola plnohodnotným zázemím pre odpočinok a posedenie čo najdlhšie, je potrebné voliť kvalitné stavebné prvky, ktoré nepodľahnú negatívnym vplyvom plynúcim z nepriazne počasia alebo nadmerného užívania. V tomto smere by mala byť veľmi starostlivo vyberaná predovšetkým dlažba na terasu.

Dlažba na terasu vám zaistí spevnenie povrchu, krásny vzhľad a lepšiu manipuláciu so záhradným nábytkom. Pokiaľ vyberáte vhodnú dlažbu na terasu, mali by ste sa zamerať na kvalitu materiálov, ktoré budú mať vlastnosti ako sú napríklad nízka nasiakavosť, odolnosť voči vlhku a  proti mrazu.

Terasa nemusí byť len drevená, ale môžete si ju tiež vydláždiť kameňom. Dlažba z terasu môže prechádzať aj do interiéru, čo väčšinou vyzerá veľmi dobre. Nie je výnimkou, že napríklad na dlažbu z chodby interiéru domu nadväzuje rovnaká dlažba na terase a všetko tvorí dohromady jednotný celok. Avšak nie všetku dlažbu, ktorú použijete v interiéri, je vhodné použiť aj na terasu!

Bezpečnosť na terase a odolnosť pri nepriaznivom počasí

Aké požiadavky na vonkajšiu dlažbu terasy sú dôležité? Predovšetkým musí byť dlažba mrazuvzdorná, oteruvzdorná a protišmyková. Podstatné je nielen, aby dlažba na terasu odolávala nepriaznivému počasiu, ale zároveň bola aj bezpečná pre pohyb.

Kameň a plocha

Na terasu a vonkajšiu dlažbu vyberieme z bezpečnostných dôvodov protišmykovú dlažbu a z hľadiska opotrebenia skôr tvrdšie materiály, ako sú žula, rula, mramor, kremenec. Medzi mäkšie materiály patrí napríklad pieskovec a vápenec.

Dlažobné kocky z kameňa

Kto dáva radšej prednosť dlažobnými kockám menšej veľkosti, môže si zvoliť napríklad povrch zo žuly, čadiča alebo porfýru. Škáry medzi dlaždicami či kockami je možné vysypať štrkom a umožniť tak rozrastanie niektorých rastlín. Inou možnosťou je nechať škáry dokonale vyschnúť a potom ich vyplniť betónom alebo umelou živicou. Tým sa škáry utesnia, takže sa dajú dobre zametať a zároveň nebudú zarastať machom a plevelnými rastlinami.

Prečo využiť prírodný kameň?

Prírodný kameň je často používaný ako kamenná dlažba predovšetkým vďaka svojej pevnosti a odolnosti. Ale pre využitie prírodného kameňa hovorí aj jeho ďalšie unikátne vlastnosti a to nielen mechanické. Veľkou výhodou kamennej dlažby je jej ľahká údžba, ku ktorej stačí len voda bez akýchkoľvek chemických prípravkov.

Dlažba na terasu z kameňa

Kamenná dlažba na terasu pôsobí esteticky a nadčasovo, vďaka svojej unikátnej farebnosti, ktorá sa časom prakticky nemení. Dlažbu z prírodného kameňa je možné použiť ako v exteriéroch, tak interiéroch. Aplikovať ju možno do trávy, piesku i betónu. Kamenná dlažba sa využíva napríklad na terasy, vonkajšie schody, cesty, záhradné odpočívadlá a zákutia, vydláždenie okolia bazénov alebo príjazdové cesty a parkovacie plochy.

Dlažba na terasu z prírodného kameňa:

Terasa, záhradný chodníček alebo príjazdová cesta sú miestami, ktoré spoluvytvárajú finálny dojem z Vášho domu a záhrady. Práve terasy a záhradné chodníčky patria medzi kľúčové stavebné prvky pri ktorých užívateľ rieši nielen vzhľad, ale aj praktickosť, ľahkú údržbu a životnosť. A práve prírodný kameň je ideálny ako dlažba na terasu a kamenné chodníčky. Krásny vzhľad terasy z prírodného kameňa je neopakovateľný, odolnosť kameňa je úplne výnimočná a samozrejmosťou je aj ľahká údržba.

Zaujímavá vonkajšia kamenná dlažba na terasu, cestu alebo okolo bazéna

Formátovaná vonkajšia dlažba na terasu vhodná ako dlažba okolo bazéna, príjazdové cesty, či rôzne druhy záhradných chodníkov.

Nepravidelný štiepaný prírodný kameň Andezit Antik obklad aj dlažba na terasu. Kamenná dlažba vhodná na chodníky, príjazdové cesty,  kameň do altánku, kamenné dlažby do záhrad, vhodná aj na suchý múrik.

Pieskovec kamenná dlažba na terasu, vhodná tiež na chodníky, príjazdové cesty, kameň do altánku, kamenné dlažby do záhrady.