Prečo sú obklady a dlažby z kameňa Bridlica také obľúbené

Bridlica, považovaná za jednu z najjemnejšie zrnitých metamorfovaných hornín, je celosvetovo široko používaný stavebný materiál. Tento kameň, ktorý sa používa predovšetkým na podlahy a obklady na stenu, je odolný voči vyššej teplote a je vynikajúcim elektrickým izolantom.

Prečo sú obklady a dlažby z kameňa Bridlica také obľúbené

Prečo je bridlicový kameň ideálny na obklad na stenu a podlahy?

Okrem toho, že ide o prírodný kameň, je o Bridlici známe, že má množstvo výhod, vďaka ktorým je ideálna ako obklad aj dlažba.

Prirodzene elegantný a odolný

  • Pre tých, ktorí hľadajú prírodný materiál, pevnosť a trvanlivosť, je tmavý odtieň a textúra bridlicového kameňa oveľa lepšou voľbou na aplikácie v moderných domoch, komerčných kanceláriách a verejných priestoroch.

Rôzne farebné možnosti

  • Ďalšou pozoruhodnou vlastnosťou Bridlice je to, že sa dodáva v širokej škále farieb, ako je hnedá, čierna, zelená, ružová, červená, zlatá, viacfarebná a iné. Takže bez ohľadu na to, na akom type stavebného projektu pracujete, nie je veľký problém nájsť správnu farbu kameňa, ktorá by dopĺňala ostatné v interiéri alebo exteriéri.
Obklady a dlažby z kameňa Bridlica

Trvalá voľba

  • Prírodné bridlicové kamene majú tendenciu mať bezkonkurenčnú životnosť

Vynikajúca odolnosť voči poveternostným vplyvom

Zistilo sa, že Bridlica je takmer neporézna, anorganická hornina a vykazuje vynikajúcu odolnosť voči rastu plesní a buriny.Teplota, silný vietor a neustále dažde nespôsobujú na kameni žiadne známky opotrebovania (po správnej impregnácií).

V dnešnej dobe moderného stavebníctva a architektúry sú Bridlicové kamenné dlažby široko preferované medzi stavebnými dodávateľmi, architektmi, staviteľmi a majiteľmi domov. Vynikajúca vodeodolnosť tohto prírodného kameňa v exteriéri aj interiéri prepožičiava nehnuteľnosti bezkonkurenčnú hodnotu v rôznych aspektoch.

A v prípade, že chcete viac informácií a nie ste si istí, akú bridlicovú dlažbu alebo obklad vybrať, obráťte sa na našich odborníkov na kameň v Kameň Slovakia.