Štrk a chodníky okolo domu

Krása a úžitková hodnota kameňa sú vysoké. Využiť môžeme tento prírodný materiál ako chodníky okolo domu, hodí sa do záhrad všetkých veľkostí a štýlov.

Prírodný kameň sa pokladá ako dlaždice rôznej hrúbky, tvarov a štruktúr. Pekne pôsobí aj chodník z väčších nepravidelných kusov kameňa ako sú nášlapné kamene šlapáky.

Štrk, kamienky a kamenná drť sú nielen lacné materiály, ale tiež sa s nimi dobre pracuje. Navyše sa dobre hodia do záhrad všetkých štýlov. Ich výhody sa predovšetkým prejavia v malých záhradách. Úzke plochy alebo plochy okolo domu, ktoré by sa dali ťažko vydláždiť, dostanú atraktívny vzhľad ak ich vysypeme štrkom.

Štrk okolo domu, môže výrazne zlepšiť odtekanie vody pri výdatných dažďoch. Omietka lepšie vysychá a predĺži sa jej životnosť. 

Praktický a vzhľadovo pekný je aj kamenný koberec s štrkovo-kamienkovým povrchom, ktorý má jasné výhody: celistvosť (nikde nie sú medzery), protišmykový povrch, ľahká údržba.

Dekoračné kamene ako štrk a okrúhliaky

Pestrá ponuka dekoračných kameňov a štrku pre skrášlenie vašej záhrady. Fantázii sa medze nekladú a preto ponúkame okrasné kamene v mnohých farbách, frakciách.