Prírodný kameň v interiéri - vhodné umiestnenia a použitie

Mnoho našich zákazníkov má skúsenosti s prírodným kameňom v exteriéri - či už vo forme terasovej dlažby alebo dekoračných kameňov do skalky. Ponuka prírodného kameňa je však nesmierne široká a možnosti využitia v interiéri sú obmedzené len vašou fantáziou. V nasledujúcom článku prinášame niekoľko tipov na využitie prírodného kameňa v interiéri.

1. Interiérová dlažba

Hľadáte trvanlivú kvalitnú dlažbu z prírodného materiálu? Prírodný kameň je jednoznačne správna voľba. Či už hľadáte dlažbu do obývacej izby, pred krb, do kuchyne alebo do kúpeľne, ponuka dlažieb z prírodného kameňa do interiéru je nesmierne široká. Neutrálne odtiene, pestré štruktúry, mozaiky i veľkoformátová dlažba - to všetko nájdete v širokej ponuke našich kamenných dlažieb. O výhodách prírodného kameňa vo forme dlažby do interiéru sa dočítate aj v našom článku “Interiérová dlažba z prírodného kameňa - krása prírody pod vašimi nohami¨

2. Obklad do interiéru

Prírodný kameň vo forme obkladu do interiéru je používaný na obklad celých stien aj ako dekorácia na doladenie rôznych častí steny. Okrem toho je možné prírodným kameňom obložiť napríklad krb, barový pult alebo priestor za kuchynskou linkou. Pre akékoľvek z týchto umiestnení je možné vybrať vhodný typ a formát prírodného kameňa. Do kuchyne a kúpeľne sa hodia skôr väčšie formátované obklady, naopak do obývacej izby alebo na krb sa hodia obkladové panely, pílené remienky či kamenný obklad Rock Face.

Pílené pásy

Formátovaná dlažba/obklad

Obkladové panely

Skalný obklad Rock Face

Pílené remienky

3. Dekoračné solitéry

Stále viac zákazníkov vyhľadáva solitérne kamene aj do interiéru, a to najmä vo forme opracovaných ART solitérov, ktoré vytvárajú nádherné abstraktné kamenné sochy. Každý kus je unikátny tvarom aj štruktúrou. V ponuke nájdete rôzne veľkosti a tvary, kúsky so zachovanou prírodnou štruktúrou aj opracované solitéry, ako napríklad kamenné oválne solitérne “vajíčka¨.

4. Dekoračné okruhliaky

Jeden z najpoužívanejších formátov v skalkách a záhradách získava stále viac na popularite aj ako doplnok do interiéru. V interiéri často vznikajú priestory, kde sa hodí decentná dekorácia vo forme okruhliakov. Takýmito priestormi sú napríklad rôzne dizajnové žliabky prekryté plexi sklom, ktoré je možné naplniť okruhliakmi alebo napríklad aj takýto priestor pod schodmi:

5. Umývadlo z prírodného kameňa

Nedávno sme priniesli článok o mramorových umývadlách do kúpeľne. Kamenné umývadlá všeobecne predstavujú veľmi estetickú a odolnú dominantnu modernej kúpeľne. Okrem veľmi vyhľadávaných umývadiel z mramoru, v našej ponuke nájdete aj travertínové či onyxové umývadlá, ktoré pozdvihnú každú kúpeľňu.

6. Výrobky z prírodného kameňa

Veľmi zaujímavými doplnkami do každej domácnosti sú aj výrobky z prírodného kameňa, ktoré majú nielen dekoračný, ale aj praktický účel. V našej ponuke nájdete napríklad veľmi estetické stojany na víno alebo napríklad hodiny z kameňa. Okrem toho sú často vyhľadávané aj fontánky z prírodného kameňa, ktoré tvoria veľmi zaujímavú interiérovú dekoráciu.

7. Dokonalý parťák k prírodnému kameňu - amfory z pálenej hliny

Získali si srdce mnohých záhradkárok a milovníkov skaliek. Sú odolné, estetické a dokonale ladia s prírodným kameňom aj pestrou florou. Amfory z pálenej hliny sú jedinečným doplnkom nielen do vonkajších priestorov, ale výborne zapadnú aj do interiéru. Obzvlášť esteticky vyzerajú v domácnostiach zariadených na provensálsky alebo rustikálny štýl. Či už zvolíte amforu ako dekoráciu " na sucho" napríklad s voňavou sušenou levanduľovou kyticou alebo ju použijete ako vázu, nikdy neurobíte krok vedľa.