Obklad na stenu a interiér z kameňa

Vnútri interiérov sa s prírodným kameňom stretávame najčastejšie pri využití obloženia stien a schodísk. Na dotyk je veľmi príjemný a nemusíme sa teda báť použiť ho napríklad aj ako obklad na stenu v spálni.

Zatiaľ čo drevo pôsobí v interiéri teplým dojmom, kameň má iný účinok. Je elegantný s jedinečnou textúru a jeho nápaditosť harmonicky doplňuje moderné interiéry. Jeho využitie je preto veľmi široké. Ďalšie možnosti priniesla aj tzv. kamenná dyha. Vďaka nej možno kameň využiť takmer všade.

Dyha na všetko, čo chcete obložiť

Kladiete si otázku, čo všetko sa dá kameňom obložiť, odpoveď znie takmer všetko. Hodí sa do exteriéru rovnako ako interiéru. Môžete s ním obložiť jednu hlavnú stenu, rovnako ako len jeden výrazný prvok v obývacej izbe. Perfektne vynikne napríklad na krbe, kam pomyselne patrí. Možno ste si ale nevedeli predstaviť, ako úžasne pristane vchodovým či interiérovým dverám ako kamenná tapeta. Variabilitu využitia umožňuje práve kamenná dyha, ktorú jednoducho nalepíte na pripravený povrch, a potom si len budete užívať jedinečného kúzla, ktoré v sebe kameň spája.

Tenký veľkoformátový obklad z kameňa milk

Ultratenky kamenný obklad black ocean