Ak máme možnosť si v rieke nazbierať kamene s aspoň jednou rovnou stranou, je toto riešenie najlacnejšie. Dokonca sa nemusíme zaoberať podložím, nepotrebujeme ani piesok, stačí pre každý kameň vyhĺbiť zodpovedajúci priestor tak, aby navrchu lícoval s ostatnými. Do piesku ich kladenie samozrejme jednoduchšie.
Dažďová voda sa do priepustnej pôdy bude vsakovať, lepšie je však mierny sklon a odvod vody korýtkom na jednej alebo na oboch stranách. Korýtko môžeme opäť vytvoriť z kameňov, tentoraz menších.
Spevnená plocha časom zarastie trávou (možno ju pre urýchlenie vysiať). Kamene z nej budú len ľahko vykukovať, priestor bude pôsobiť prírodne a pritom ho autom rozhodne nerozjazdíme. A dlho vydrží.
Určitou nevýhodou môže byť ťažšia chôdza a jazda vozíkov s veľmi malými kolieskami.
Dlažobné kocky alebo veľké ploché kamene zaliate do betónu možno jednoducho zametať, do škár sa nezachytávajú nečistoty a nerastie v nich burina, lenže stačí jedna zima a betón môže popraskať.
U týchto dlažieb preto musí byť hlbšie podložie, ale hlavne také, ktoré by bránilo zatekaniu vody pod dlažbu. Niekedy sa to dokonca rieši izoláciou, ako by sme napríklad robili podlahu pre dom. Celá plocha tiež musí mať spád, aby sa na nej netvorili kaluže.