Mrazuvzdorná dlažba pomôže skrášliť okolie domu

Vonkajšia dlažba je skvelým a cenovo dostupným prostriedkom, ako zatraktívniť celkový vzhľad okolia vášho domu, nezabúdajte ale, že vonkajšia dlažba musí byť vždy mrazuvzdorná.

Mrazuvzdorná dlažba pre okolie domu

Ilustračný obrázok

Napríklad už v predzáhradke, v ktorej je možné chodníkom prepojiť hlavný vstup do domu s vjazdom do garáže a zadnou časťou pozemku. V obytnej časti záhrady sa potom vonkajšia dlažba uplatní ako skvelá krytina na terasu či ako základ pre cestičku spájajúcu terasu a ďalšie funkčné zóny. Svoje uplatnenie nájde aj  v úžitkovej časti, kde sú potrebné spevnené plochy - dlažbu môžete použiť napríklad na spevnenie okolia v záhone.

Na čo si dať pozor pri výbere vonkajšej dlažby?

Pri výbere dlažby do exteriéru je nevyhnutne nutné dbať na to, aby bola mrazuvzdorná, inak si ju nemá cenu vôbec zhotovovať, pretože by reálne hrozilo, že by neprežila ani jednu zimu. Ďalej by vonkajšia dlažba mala mať minimálnu oteruvzdornosť.

Zároveň je doporučované, aby vonkajšia mrazuvzdorná dlažba  mala aj protišmykovú úpravu, pretože je veľmi pravdepodobné, že sa po nich budete pohybovať aj v situáciách, kedy budú navlhnuté a tým pádom klzké. Obzvlášť dlažba na terasu by mala byť protišmyková.

Z tohto zoznamu vecí, na ktoré si je dobré pri výbere vonkajšej dlažby dať  pozor, očividne vyplýva, že na jej obstaranie sa rozhodne nevyplatí šetriť a je potrebné uprednostňovať kvalitu pred nižšou cenou.

S výberom mrazuvzdorného obkladu alebo dlažby vám radi online poradíme

Potrebujete poradiť s výberom vhodnej mrazuvzdornej dlažby alebo obkladov pre vaše vonkajšie priestory či komerčný projekt? Kontaktujte nás online.