Dlažba okolo bazéna - kamenný koberec

V záhrade vyzerá najlepšie prírodný materiál, o tom niet pochýb. Ak riešite, čo položiť na záhradu okolo bazéna a obklady sa vám nepáčia, potom je ideálnym riešením práve kamenný koberec. Použiť ho môžete aj na chodníky a cestičky, rovnako ako podklad pre vonkajšie posedenie. Vysoká odolnosť splní aj tie najnáročnejšie požiadavky, navyše elegantný vzhľad ľahko splynie s prostredím.

Kamenné koberce sa aplikujú na najrôznejšie typy vnútorných podláh a všade tam, kde sa bežne používa klasická dlažba. Ide predovšetkým o chodby, kúpeľne, kuchyne, garáže, zimné záhrady, wellness či komerčné priestory ako sú predajne, kancelárie a pod.

Máte bazén, terasu, schody, alebo balkón, kde potrebujete kvalitný povrch. Radi by ste niečo moderného a prírodného? Zaobstarajte si kamenný koberec. 
    
 V exteriéri vám pomôže vyriešiť problém s odlupujúcou sa dlažbou okolo bazéna, na balkóne, alebo terase. Zvýši bezpečnosť na schodoch. Vytvoríme s ním funkčný a estetický, ľahko udržiavateľný povrch bez špár. Výhodou kamenných kobercov je absencia kaluží, je mrazuvzdorná, nešmýka.

Kamenný koberec môžete kúpiť v mnohých farebných variantoch. Kamienky rôznych veľkostí a tužidlo spája materiál na báze živice, ktorá zabezpečuje ako pevnosť, tak aj priepustnosť vody a vzduchu.

Bezšpárový povrch kamenného koberca zo zmesi prírodných kamienkov a špeciálneho spojiva uvítame v blízkosti bazéna.

Možno ho použiť ako povrch takmer pre všetky prípady - okrem už spomínaných bazénov to môžu byť schody, balkóny, vjazdy aj pergoly. Neoceniteľným pomocníkom je v prípade rekonštrukcií, pretože sa kladie už na pevný povrch. Prekryť ním môžete klasickú alebo zámockú dlažbu, teraso aj staršie kamenné povrchy.V prípade použitia okolo bazéna oceníte kamenistý povrch, ktorý pôsobí pre chôdzu príjemne, aj keď je vyhriaty od celodenného priameho slnka. Navyše sa jedná o bezproblémový povrch, čo je pri bazéne neskonalou výhodu, pretože sa nebudú mať kde držať nečistoty.

Prečo zaobstarať kamenný koberec

  • odolnosť proti veľkej záťaži (aj v prípade automobilov) a rozmarom počasia
  • celistvý povrch bez špár
  • veľa dekorov, ktoré pri vzájomnej kombinácii vytvára zaujímavý vzhľad
  • protišmykový povrch
  • nenáročná údržba a jednoduché opravy
  • prírodný vzhľad zapadne na každé miesto
  • vodopriepustnosť (netvoria sa na ňom kaluže)
  • mrazuvzdornosť
kamenný koberec

Kamenný koberec z prírodného kameňa ponúka potrebné úžitkové vlastnosti: je mrazuvzdorný, vodopriepustný (nevytvárajú sa kaluže), nešmýka ani v zimnom období (dodatočne možno aplikovať aj protišmykový náter), je nenáročný na údržbu.