Kamenný obklad na fasádu

Prírodný kameň na fasáde

Či už staviate elegantnú novostavbu alebo chcete premeniť starší dom na šik bývanie, fasáda je taká tá pomyselná „čerešnička na torte“ každej stavby. Preto je treba zvoliť výnimočný a nápaditý materiál na vybudovanie tej správnej fasády. 

Obklad fasády z prírodného kameňa vyzerá jedinečne a originálne, pretože každý kameň je unikátny a vytvára svojskú kresbu. 


Pri výstavbe alebo renovácii domu je fasáda neoddeliteľnou súčasťou, ktorá môže výrazne ovplyvniť celkový vzhľad a štýl vašej budovy. Ak hľadáte výnimočný a originálny materiál pre fasádu, potom by ste mohli zvážiť obklad fasády z prírodného kameňa. 

Aký kameň si vybrať?

V našej ponuke nájdete rôzne druhy prírodného kameňa vhodného na fasádny obklad. Napríklad pravidelne pílené tehličky z prírodného kameňa gneis, dodá vášmu domu eleganciu a nadčasový vzhľad. Andezit zase prináša do fasády nespútanosť prírody, čo je ideálna voľba pre tých, ktorí túžia po prirodzenom a autentickom vzhľade. Ak preferujete anglickú klasiku, travertín v podobe nadčasových tehličiek môže byť tou správnou voľbou pre vašu fasádu.

Fasáda domu s prírodným kameňom

Výhody kamenného obkladu fasády


Jednou z výhod použitia prírodného kameňa na fasádu je jeho vynikajúca schopnosť akumulovať teplo. To znamená, že kameň absorbuje teplo z okolia a udržiava ho vo svojej štruktúre. V zimných mesiacoch to môže viesť k úsporám na vykurovaní, pretože fasáda bude prispievať k udržiavaniu teploty vo vnútri vášho domova.

Okrem toho kamenný obklad fasády poskytuje ochranu múrom domu pred poškodením a zlepšuje jeho stabilitu a odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Týmto spôsobom môžete predĺžiť životnosť vášho domu a minimalizovať náklady na jeho údržbu.

Je však dôležité spomenúť, že po vybudovaní fasády je nevyhnutné fasádny obklad naimpregnovať. Týmto krokom zabezpečíte, že váš kameň bude chránený pred nežiaducim výskytom machu a iných nečistôt na fasáde, čím sa zachová jeho krása a kvalita.

V závere môžeme konštatovať, že fasádny obklad z prírodného kameňa ponúka širokú škálu možností a výhod. Jeho jedinečný vzhľad, schopnosť akumulovať teplo a ochrana pred poškodením ho robia vynikajúcou voľbou pre každého, kto hľadá originálnu a funkčnú fasádu pre svoju budovu. Nezabudnite na impregnáciu a správnu údržbu, aby váš kamenný fasádny obklad vydržal dlhé roky a zdôraznil krásu vášho domova.

Kamenná fasáda domu