Prečo zvoliť obkladový kameň na dom

Kamenné obloženie domu už dávno nepatrí k luxusu, ktorý si môžu dovoliť iba vyvolení. Už po niekoľko rokov ich môžeme vidieť čím ďalej častejšie. Ide o ideálnu voľbu všade tam, kde sú preferované prírodné materiály. Veľkým pozitívom je tiež aj to, že kamenná fasáda nielenže pekne vyzerá, ale je aj veľmi praktická. Montáž kamenných obkladov navyše nie je nijako zložitá, dá sa povedať, že ju zvládne každý šikovný stavbár.

obkladový kameň na dom

Kamenné obloženie domu

Kamenné obloženie domu pôsobí elegantným až dokonca luxusným dojmom. Hodí sa všade tam, kde nechcete použiť bežnú omietku. Kamenné obloženie domu poskytuje nadčasový dizajn, ktorý neomrzí a so životnosťou dlhšou ako bežná omietka. Okrem toho je fasádne obloženie z kameňa spojené aj s inými výhodami.

Kamenná fasáda sa hodí k moderným domom, ale aj k tým starším. Vďaka širokej rozmanitosti druhov, tvarov, štruktúr aj farebnosti kameňa, môžete získať úplne jedinečný a originálny vzhľad, ktorý môžete zladiť s okolitým prostredím. Obkladový kameň na dom môže byť pritom umiestnený na celej fasáde domu, alebo iba jej časti. Veľkou výhodou týchto fasád je ich bezúdržbovosť a vysoká životnosť.

Výhody kamennej fasády

  • Kamenná fasáda je architektonicky zaujímavejšia
  • Má dlhšiu životnosť
  • Zvyšuje odolnosť domu voči rozmanitým poveternostným vplyvom
  • Dom je viac odolný aj pred mechanickým opotrebením
  • Jeho veľkou výhodou je aj malá nasiakavosť a mrazuvzdornosť
  • Má dobré akumulačné vlastnostiPríďte si do našich predajní vybrať nielen kamenný obklad na fasádu, 
ale aj interiérové kamenné obklady a dlažby či dekorácie do záhrady.