Kamenné podlahy sú luxusné, elegantné, nadčasové a vydržia

Rozhodli ste sa pre rekonštrukciu domu aj s výmenou podlahy? Neviete, akú podlahu zvoliť? Skúste kameň. Aj keď sa môže kamenná dlažba  na prvý pohľad zdať studeno, stane sa najluxusnejšou časťou vášho domu.

Podlaha je významnou súčasťou každého interiéru, jej výberu by ste preto mali venovať dostatočnú pozornosť. Dlažba v interiéri musí lahodiť oku aj nohám a mala by sa ľahko čistiť aj ošetrovať. Všetky tieto aspekty spĺňa práve kameň. Je najstarším stavebným materiálom vôbec. Kameň je prírodný materiál, ktorý vyžaruje majestátnosť a stálosť, najviac sa používa v bankách a štátnych inštitúciách. V domoch pre bývanie sa používa menej často, ale v poslednej dobe sa jeho obľúbenosť stále zvyšuje.

Žiadny kameň nie je rovnaký. Preto sa kamenné podlahy pýšia svojou originalitou. Kamenné materiály nikdy nevyjdu z módy. Nemusíte sa teda obávať, že za desať dvadsať rokov budete podlahu znovu meniť. Moderné budú vždy.

Nie všetky materiály sa na podlahu dajú použiť, podmienkou je dobrá odolnosť pri používaní, ktorú majú väčšinou skôr horniny vyvreté a premenené. Práve premenená hornina mramor je nadčasovým materiálom, ktorý sa používa už stáročia. Leštené mramorové dlaždice sú vysoko odolné a ľahko udržiavateľné. Naozaj dlhotrvajúcim kameňom je žula, ktorá je o niečo lacnejšia ako mramor. Rovnako tak kremenec je takmer nezničiteľný, preto sa používa hlavne do chodieb alebo ako dlažba na schody.

V súčastnosti trendy prajú návratu k prírode a sú hitom skôr menej leštené viac prirodzené povrchy, ktoré nepôsobia tak odťažito a chladne ako leštené dlaždice.

Najvhodnejšie druhy prírodného kameňa

Bridlica - stredne tvrdá hornina, ktorá sa ťaží aj u nás. Vďaka puklinám sa dá ľahko štiepať na tenké dosky, nikdy nemá rovnakú veľkosť. Používa sa hlavne na vonkajšie dlažby.

Žula - má krásnu, farebnú kresbu. Je veľmi odolná a pritom celkom ľahko spracovateľná. V interiéri je vhodná nielen na podlahu, ale i napríklad ako kuchynská doska. Pre svoju odolnosť je najpoužívanejším kameňom.

Pieskovec - kameň s príjemnou zrnitou štruktúrou a teplými pastelovými farbami. Je veľmi tuhý a tvrdý. Môžete ho tiež použiť v interiéri aj v exteriéri.

Kamenná dlažba, ktorú využijete na podlahu v interiéri aj exteriéru nájdete v Kameň Slovakia

Vyberajte v našom e-shope množstvo druhov a prevedení kamennej dlažby vhodnej na podlahu do interiéru alebo okolo domu.