Kamenné schodisko - dlažba na schody

Schody z kameňa, krásne, elegantné, nikdy nepodliehajú móde a zároveň sú veľmi praktické. Vhodným výberom dlažby na schody dosiahnete vysokú životnosť schodov, pričom prirodzená krása kameňa zabezpečí, že sa vaše schody stanú jedným z dominantných prvkov interiéru alebo exteriéru.

obklad schodiska
Kamenné schodište - dlažba na schody

Vonkajšia dlažba na schody

Vonkajšie dlažby sa najviac využívajú na pokládku chodníkov v bezprostrednej blízkosti stavby, alebo ako vonkajšia dlažba schody či terasy.

Kamenná dlažba na schody je obľúbená hlavne vďaka svojej vysokej odolnosti (obľúbené sú kamene ako bridlica, čadič, pieskovec, žula, vápenec aj klasický mramor).

Hlavné výhody použitia kameňa na schody

  • vysoká tvrdosť, nemožno jednoducho poškodiť žiadnym bežným spôsobom
  • ľahká údržba (stačí iba zotrieť), obzvlášť u veľkých formátov sa minimalizuje množstvo špár
  • atypické formáty a tvary
  • dokonalé spracovanie, ktoré zaručia Vašim schodom jedinečný vzhľad

Kamenné dlažby na schody od Kameň Slovakia:

Dlažba na schody Andezit

Kamenný koberec

Záhradná dlažba Vápenec

Žula ako obloženie schodov

Najčastejšie využitie žuly na schodisku je obloženie schodov. A to ako na vonkajšom schodisku, tak aj vnútornom. V praxi sa možno stretnúť s viacerými druhmi schodísk. Na väčšinu z nich sa dá žula použiť rôznymi spôsobmi. Žulu možno tiež použiť pokojne na krútiacom schodisku. Žula sa však na schody najčastejšie realizuje ako obklad.

Vonkajšie schody sú ozdobou domu a z prírodného kameňa sú navyše oderuvzdorné a vyzerajú skvele. Vonkajšia dlažba na schody je protišmyková, odolná mrazu, aj vysokým teplotám. Navyše obklad schodiska z kameňa ako z prírodného materiálu do exteriéru výborne zapadne a bude pôsobiť prirodzene.

Výhoda kamennej dlažby spočíva v tom, že sa ľahko kombinuje takmer so všetkými materiálmi. Vďaka svojmu vzhľadu je kamenná dlažba na schody vhodná aj na akékoľvek iné miesto.

Dlažba na schody z prírodného kameňa sa úspešne vyníma pri domoch anglického a rustikálneho štýlu, pri vstupoch do záhrady, k vyvýšenej terase či vo svahu v záhrade.

Kamenné obloženie schodov dodáva interiéru aj exteriéru prírodnú, estetickú a originálnu krásu. Či už sa jedná o masívne schody z kameňa alebo obloženia nášlapnice z prírodného kameňa. Vďaka veľkému výberu druhov prírodného kameňa, sa kamenné schody hodia prakticky kamkoľvek.

Veľmi efektívne a zaujímavo pôsobia rôzne dekoratívne obklady na schodisko a to ako obloženie schodov samotných, napríklad kamennou dlažbou, tak aj obloženie stien schodísk. Vďaka rovnakému typu dlažby a stien možno na schodiskách docieliť určitej harmónie.

Veľmi efektívne a zaujímavo pôsobí obloženie schodov aj v interiéri. A to ako dlažba na schody samotné, tak ako aj obloženie stien schodiska. Vďaka rovnakému prevedeniu na dlažbe a stenách možno docieliť určitej harmónie či vytvoriť príjemný interiér tón v tóne.