Ako vybrať dlažbu na terasu a okolo bazéna?

Kameň je prirodzene vyzerajúci materiál na terasy a chodníky, má dostatočnú textúru, aby bol protišmykový, a zvýrazňuje terénne a architektonické prvky.

Ako vybrať dlažbu na terasu a okolo bazéna?

Dlažba okolo bazéna a bazénové lemy - ilustračný obrázok

Dlažobný kameň

Dlažobný kameň Andezit je obľúbenou voľbou pre terasy. Veľké ploché kamenné dosky sú identifikovateľné podľa ich nepravidelných tvarov.

Rezaný kameň

Tiež známy ako kamenné dlaždice, rezaný kameň je podobný dlažobnému kameňu, hoci je rezaný do štvorcových alebo obdĺžnikových tvarov. Vďaka svojmu geometrickému tvaru a rozmiestneniu sa takýto kameň používa na formálnejšie aplikácie.

Dlažobné kocky

Dlažobné kocky sa zvyčajne používajú v malých oblastiach alebo ako obruba na oddelenie jednotlivých častí záhrady.

Bridlica

Najlepšie pre: Luxusné terasy v akomkoľvek podnebí.

Bridlica je jednou z najlepších možností pre dlažbu na vonkajších terasách. Mnoho ľudí si myslí, že bridlica je len tmavosivý alebo čierny kameň, no v skutočnosti je dostupná v rôznych farbách, vrátane hnedo-šedej.

Žula

Ďalším prírodným kameňom, ktorý sa používa ako dlažba na terasu, je Žula. Je to špičkový, prémiový dlažobný materiál. Žulová dlažba nie je náročná na inštaláciu.

Vápenec V21 dlažba na terasu

Vápenec

Vápenec je obľúbeným stavebným materiálom po tisícročia vďaka jeho relatívnemu množstvu a jednoduchosti výroby. Väčšina vápenca sa nachádza v rôznych odtieňoch žlto-hnedej, hnedej, červenej alebo sivej a svetlejšie farby sú obzvlášť dobré pri odrážaní tepla. Vápenec je mäkší kameň ako bridlica alebo žula.

Vápenec je tiež veľmi obľúbeným materiálom na dláždenie vonkajších plôch ako nepravidelná dlažba na terasu.

Pieskovec

Pieskovec je ďalším produktom z prírodného kameňa, ktorý je dostupný v nepravidelných tvaroch na vonkajšiu dlažbu.

Travertín TR98 WAVE mozaika - vonkajšia dlažba na terasu - Kameň Slovakia

Travertín

Travertín je druh prírodného kameňa s krásnou textúrou a farbou. Je veľmi atraktívny a tvrdý, vďaka čomu je obľúbenou voľbou pre vonkajšie dlažby na terasy a okolo bazéna. Travertín je obľúbenou voľbou aj developerov pri prestavbe domov a stavebných projektoch. Na ukončenie dlažby okolo bazénov sa využívajú travertínové bazénové lemy, ktoré dokonale nadväzujú na dlažbu a vytvárajú harmonický celok.

Ak chcete vediet viac informácií a nie ste si istí, ktorý je ten najlepší kameň pre vašu terasu,
obráťte sa na našich odborníkov na kameň v Kameň Slovakia.