Filter

Produkt

Farba

Hrúbka v cm

Priemer v cm

Použitie

Produkt

Farba

Hrúbka v cm

Priemer v cm

Použitie

Kamenné obklady a dlažby nepravidelné

Nepravidelná prírodná vonkajšia dlažba z kameňa je vhodná na chodníky, príjazdové cesty, kamenné terasy, kamenná dlažba do altánku alebo ako kamenné dlažby do záhrady.

Štiepaný prírodný kameň vhodný ako obklad aj dlažba, používa sa na vonkajšie obklady, interiérové obklady, kamenné ploty, kameň na sokel, kameň na krb, fasádne obklady, vhodný na chodníky okolo domu, príjazdové cesty, kamenné terasy, kameň do altánku, kamenné dlažby do záhrady, vhodné aj na suchý múrik.

Prírodný kameň

Prírodný kameň nepravidelných tvarov sa získava štiepaním z veľkých kusov kameňa. Štiepaný prírodný kameň sa najčastejšie používa na obklady alebo kamenné dlažby v exteriéri i interiéri.

K hlavným výhodám kameňa patrí jeho možnosť kombinácie s akýmkoľvek materiálom alebo čí už moderným alebo prírodným. Dlažby z kameňa sú ľahko udržiavateľné rovnako ako vnútorné kamenné obklady alebo vonkajšie kamenné fasádne obklady. Použitie kameňa môže byť ako vnútorný kamenný obklad alebo vonkajší kamenný obklad.

Prírodný kameň sa využíva hlavne ako stavebný materiál. Kamenné obklady a kamenné dlažby sú vhodné do moderných interiérov a exteriérov, všade tam kde chceme vniesť atmosféru príjemného prostredia.

Štiepaný prírodný kameň andezit obklad vhodný na vonkajšie obklady, interiérové obklady, kamenné ploty, kameň na sokel, kameň na krb, fasádne obklady.

Prírodný kameň Andezit

Andezit je veľmi obľúbený domáci prírodný kameň. Andezit patrí medzi veľmi pevné materiály s takmer nulovou nasiakavosťou, je ideálny na vonkajšie obklady a dlažby. Pre obklad na stenu sa najčastejšie používa hrúbka kameňa 1-3 cm. Vďaka svojej pevnosti je andezit veľmi vhodný na dlažbu príjazdovej cesty, chodníky, terasy, do altánkov, využiť sa dá aj ako šľapáky do trávy. Prírodný kameň andezit má priaznivý pomer ceny a kvality.

Najčastejšie sa obklad z prírodného kameňa používa na:

- fasády domov, oporné múry plotov, komíny, záhradné krby, murované ploty, záhradné ohrady, suché múriky.

Obklad z prírodného kameňa nepravidelných tvarov ktorý sa získava štiepaním z veľkých kusov lomového kameňa. Štiepaný nepravidelný kameň sa najčastejšie používa ako obkladový kameň, kameň na pokládku dlažieb z prírodného kameňa. Tento typ kameňa je vhodný taktiež použiť aj na fasádne obklady.

Štiepaný kameň na chodník, ale aj iné účely

Štiepaný kameň je vhodný na chodník do záhrady, plot, parkovisko a terasu. Jednoducho ako vonkajšia dlažba. Štiepaná kamenná dlažba sa však dá využiť aj v interiéroch. Nepravidelný štiepaný kameň má svoje čaro napríklad na chalupe pri krbe. Kameň je skvelým a veľmi univerzálnym materiálom, s ktorým chybu vedľa neurobíte, nech ho umiestnite kamkoľvek.

Obklad / Dlažba - prírodný kameň do interiéru