Čaro kameňa v záhrade vynikne aj v zime

Mysleli ste si, že záhrada v zimnom období nestojí za pohľad? Pri rozumnom a estetickom využití prírodných materiálov, ako sú kamene a vegetácia, najskôr zmeníte názor. Dekoračné kamene, suché múriky a solitéry spolu s krehkými vločkami snehu vyčarujú podmanivé scenérie.

Prírodný kameň v zime

Večný a všestranný kameňZáhrade, v ktorej s každým krokom vpred stúpate vyššie ako sú záhrady do svahu, musíte zo všetkého najskôr dať pevné základy, inak sa môže stať, že sa po veternej smršti či lejaku všetko úsilie aj to, čo ste zasadili, zvezú dole z kopca ako lavína. Preto je dobré staviť na odolnosť, dlhovekosť a pevnosť prírodného kameňa.

Samotne stojace solitérne kamene v záhrade

Solitérne kamene fungujú skvele ako pútače pohľadov k zbierkam miniatúrnych ihličnanov vrátane borovíc so zlatým ihličím, ktoré spolu s hrejivo tónovaným pieskovcom, vápencom či andezitom vytvoria bezchybný pár.

Múriky v záhrade z kameňa

Kameň a ihličieŤažkému, nepoddajnému materiálu náramne pristane spoločnosť jemných listov okrasných tráv, ktoré s ním vytvárajú neopakovateľné kontrasty.

Vďaka kamenným múrikom vznikne rovinatý terén pre zaujímavé kompozície rastlín. S kameňom si zvlášť dobre rozumejú trávy a ihličnany.

Kamene pre najrôznejšie použitie v záhrade do skalky, ako dekoračné plochy a múriky či samostatné solitéry od Kameň Slovakia: