Kamenný obklad Travertín - luxusný obkladový materiál

Kamenný obklad Travertín

Ilustračný obrázok

Kamenné obklady zdobia fasády rodinných domov či komerčných objektov a sú často používané aj v interiéroch. Použiť kamenný obklad v interiéri nie je len módnym výstrelkom. Vďaka prirodzenému vzhľadu, univerzálnosti, a predovšetkým odolnosti a vysokej životnosti je kameň jasnou voľbou pre všetkých, ktorí sa nechcú uchýliť ku kompromisom.

Vyberte si z viacerých druhov prírodného kameňa

Kamenné obklady sa vyrábajú z mnohých typov prírodného kameňa, ktoré sa líšia zrnitosťou aj odtieňom. V ponuke Kameň Slovakia nájdete kamenné obklady z bridlice, pieskovca, travertínu či mramoru. Niektoré druhy kameňa sú svetlé, iné zase tmavé, existujú aj kamenné obklady v bielom, žltom či šedozelenom zafarbení.

Veľkému záujmu sa tešia formátované kamenné obklady, s ktorými je obkladanie jednoduché a rýchle. Formátované obklady tvoria rôzne veľké kamenné platne, ktoré dohromady tvoria jeden kus obkladu. Montážny postup sa tak nelíši od obkladania s klasickými keramickými či inými obkladmi.

Výhody kamenných obkladov

Obklady z kameňa vyzerajú luxusne a výborne sa kombinujú s ďalšími materiálmi vrátane kovu, dreva či skla. Stávajú sa obľúbenou voľbou ako v prípade moderných a futuristických stavieb, tak tých konzervatívnych a tradičných. Vysoká hodnota ale nie je jedinou prednosťou kamenných obkladov.

Či už premýšľate nad kúpou obkladov do vnútorných, alebo vonkajších priestorov, voľbou prírodného kameňa nič nepokazíte. Kamenný obklad vyniká luxusným vzhľadom, a predovšetkým svojimi vlastnosťami. Vďaka tomu dlhodobo patrí medzi absolútnu špičku na trhu s obkladovými materiálmi.Príďte si do našich predajní vybrať nielen kamenný obklad do interiéru, 
ale aj vonkajšie kamenné obklady a dlažby či dekorácie do záhrady.