Súčasný trend: Dlažba z prírodného kameňa

Plánujete novú stavbu alebo rekonštrukciu? Rozhodnite sa pre  travertínovú dlažbu z prírodného kameňa na pretvorenie vašich terás, izieb, chodieb alebo predzáhradky.

Bez ohľadu na to, aký typ podlahového produktu si vyberiete, pokiaľ to je prírodný kameň, vzhľad zostane rovnaký aj v nasledujúcich rokoch.

Súčasný trend: Dlažba z prírodného kameňa

Dlažba na príjazdovú cestu

Výber materiálu podlahy pre príjazdové cesty je rozhodujúci. Vyžaduje sa produkt, ktorý je tvrdý, tuhý a protišmykový. Ako viete, kamenné príjazdové cesty sú obľúbenou voľbou už celé veky. Ak teda uvažujete o vytvorení jedinečnej príjazdovej cesty, potom kamenný dlažobný materiál na zvýraznenie vášho vonkajšieho priestoru je najlepšou voľbou.

Dlažobné kocky pre príjazdovú cestu sú rezané kusy používané na položenie príjazdovej cesty. TIe môžu byť štvorcového alebo obdĺžnikového tvaru.

Pozrite sa na rôzne typy kamenných podláh, ktoré príroda ponúka:

Pieskovcové podlahy

Pieskovcové podlahy

Vďaka svojej odolnosti a osobitému štýlu sa Pieskovec medzi ľuďmi stáva obrovskou prirodzenou voľbou podlahovej krytiny.  

Farby so zlatým, červenkastým, hnedastým nádychom alebo farby pripomínajúce púštny piesok a dokonca aj viacfarebné sú ideálne na zdôraznenie mnohých architektonických aplikácií.

Vápencové podlahy

Vápencové podlahy

Vápenec je tvrdšia hornina a lepšie obstojí v skúške časom. Ideálny materiál na každodenné zaťaženie. Patrí do rodiny travertínu, má výrazné vzory a je dobre známy pre svoj hlinený vzhľad.

Tip: Keďže ide o porézny kameň, je bežné, že sa môžu vyskytnúť škvrny. Chráňte ho preto kvalitným prípravkom na impregnáciu kameňov. Opätovné utesnenie vápencovej podlahy po niekoľkých rokoch si zachová jej pôvab navždy.

Travertínové podlahy

Travertínové podlahy

Travertínový typ podlahy sa nepretržite používa už viac ako 2000 rokov, typ travertínového kameňa je sedimentárna hornina a jeho tvorba prebieha, keď je vápenec dlhodobo vystavený tlaku. Je to mäkší podlahový materiál v porovnaní s inými podlahovými materiálmi a je dostupný v širokej škále farieb od svetlej krémovej po tmavú hrdzavú. Pórovitá textúra môže byť ponechaná nevyplnená kvôli vizuálnej príťažlivosti, alebo ju možno vyplniť škárou zodpovedajúcej farby, aby sa vytvoril hladší povrch.

Travertínová dlažba je ideálna na pokládku v interiéri aj na položenie vonkajšej podlahy. Je možné si vybrať rôzne povrchové úpravy tohto typu kameňa. Napríklad leštená povrchová úprava pripomína mramor, zatiaľ čo antická uprava sa vyznačuje jamkami a otvormi, ktoré jej dodávajú starožitný vzhľad.