Dlažba okolo bazéna

Bazén sa v poslednej dobe stáva čoraz častejšie „povinnou výbavou“ každého domu či záhrady. Preto je pri výstavbe bazéna nutné zvoliť správnu dlažbu, ktorá bude spĺňať nie len estetické požiadavky, ale hlavne bude bezpečná a nenáročná na údržbu. Ideálna dlažba k bazénu je preto jednoznačne dlažba z prírodného kameňa. 

Výhody kamennej dlažby okolo bazéna

Prírodný kameň okolo bazéna poteší aj náročnejšieho zákazníka. Kvôli jeho výborným vlastnostiam je kameň najideálnejším materiálom na dlažbu okolo bazéna. Pri výbere správnej dlažby v okolí bazéna je dôležité dbať na to, aby bola dlažba z kameňa protišmyková. 

Tiež je vhodné aby bola dlažba odolná, nechcete predsa meniť dlažbu v okolí bazéna každý rok. Na farbe kameňa takisto záleží. Je dôležité aby ste nevybrali príliš tmavý odtieň kameňa pri bazén. Čierna je síce elegantná, no keď na ňu celý deň svieti slnko ľahko sa zahreje a pohyb po rozpálenej dlažbe nie je veľmi príjemný. 

Pri výbere kameňa okolo bazéna je samozrejme treba myslieť aj na estetickú stránku. Bazén je centrálnym prvkom každého exteriéru, preto je nutné zladiť dlažbu pri bazéne s celým okolím. Kameň by mal korešpondovať s dlažbou na vašej terase, ako aj so záhradným nábytkom a samozrejme so zeleňou v záhrade. 

Aký kameň pri bazén?

Formátovaná dlažba z prírodného kameňa v okolí bazéna pôsobí luxusne a elegantne. Hnedo-šedá bridlica nechá vyniknúť čisté línie, ktoré upútajú pozornosť v minimalistickom štýle bývania. 

Pravidelný tvar pieskovcovej dlažby pri bazéne zase prepožičia vášmu exteriéru nádych Stredomoria a jemná ružovo-žltá farba skvele ladí s kontrastnou modrou farbou vody. 

No hitom tejto sezóny je jednoznačne travertín. Dlažba z travertínu je veľmi populárna kvôli širokému výberu odtieňov hnedej,pieskovej či oranžovej farby. Prírodný kameň travertín je popri štandardnom obdĺžnikovom prevedení v ponuke aj ako mozaika, ktorá dodáva dlažbe pri bazéne na hravosti a nápaditosti. Travertín je kameň určený všetkým, ktorísi chcú vychutnať dokonalý relax v elegantnom a exkluzívnom objatí prírody.