Kamenný obklad vyzdvihne aj moderný interiér

Pravé kamenné obklady doladia interiér zariadený v modernom prírodnom štýle, ktorý je v poslednej dobe veľmi trendy. Vďaka tomuto prvku bude byt pripomínať oázu relaxu.

Kamenné obklady stien sa čoraz častejšie prenášajú z exteriérov aj do interiérov. Ich výhodou je, že na povrchu nie sú vidieť drobné nečistoty a po rokoch užívania majú obklady efektnú patinu, ktorá ich vzhľadu na kráse neuberá.

Lepenie kamenných obkladov je jednoduché. Použijú sa predupravené platne kameňa, ktoré sa pokladajú priamo na stenu.

Obklady a dlažby sa svojím vzhľadom usilujú čoraz viac priblížiť materiálom, ktoré nie sú pre kúpeľne kvôli vlhkému prostrediu typické. Stále dokonalejšie technológie umožňujú vytvorenie na prvý pohľad skoro nerozoznateľné ilúzie najrôznejších materiálov.

Kamenné obklady stien z kremeňa, bridlice alebo mramoru sú vhodné do obývacej izby, ale aj do spálne. Tam je však vhodnejšie voliť drobnejšie vzory a dekorovať len časť steny (napr. len za posteľou, v okolí krbu alebo televízora).

Dizajnovo tehlové obklady zapadnú do interiérov zariadených v prírodnom štýle (u ktorých dominuje zeleň, drevo a prútie), piesková alebo šedivá farba v ňom nebudú rušiť a naopak dojem z interiéru dobre dokreslia.

Nepodceňujte farbu steny

Ku svetlo šedému obkladu sa hodí napríklad biela farba steny. Tmavo šedému bridlicovému obkladu pristane slonovinovo biela farba. Pieskový obklad sa dobre kombinuje s prírodnými farbami - hnedou, grafitovou a béžovou farbou interiéru. Obdĺžnikový obklad dokáže priestor opticky rozšíriť, a ak horná časť končí o niekoľko desiatok centimetrov nižšie ako stena tak aj vizuálne znížiť strop.

V našom internetovom katalógu prírodného kameňa nájdete obklady a dlažby do interiéru a exteriéru z prírodného kameňa

Mozaika OVAL

Obklad z prírodného kameňa vhodný do exteriéru aj interiéru. Odporúča sa hlavne do kúpeľní, na obklady stien, veľmi dobre sa kombinuje s materiálmi ako drevo, nerez ale aj keramika.

Diamond

Prírodný obkladový kameň predstavuje formátovaný kameň rezaný na požadované rozmery. Takto formátovaný obklad z prírodného kameňa je vhodný na vonkajšie obklady, fasádne obklady, interiérové kamenné obklady, kamenné ploty, kameň na sokel, obklad krbu a podobne.

Panel GOLD

Prírodný obkladový kameň , predstavuje formátovaný kameň rezaný na požadované rozmery. Takto formátovaný obklad z prírodného kameňa je vhodný na vonkajšie obklady, fasádne obklady, interiérové kamenné obklady, kamenné ploty, kameň na sokel, obklad krbu a podobne.