Dekoračné kamene v interiéri

Kameň je prírodný materiál, krásny, odolný, s unikátnymi vlastnosťami, vďaka ktorým je v interiéri stále viac používaný. Niektoré jeho druhy sú dokonca odolnejšie ako betón.

kamenný obklad steny

V interiéroch sa uplatní takmer vo všetkých miestnostiach. Používa sa nielen ako dlažba a obklady stien, ale vyrábajú sa z neho tiež umývadla a vane, drezy a kuchynské pracovné dosky, stoly, fontánky, sochy, plastiky a dekoratívne predmety, parapety a pod. Prírodný kameň je krásny v každom štádiu svojho dlhého života. Obklady a dlažba z prírodného kameňa vždy vydržia, nech vnútri domu či bytu, alebo napríklad na záhrade.

Hoci prírodný kameň vydrží po generácie, aj o neho je potrebné sa starať. Inak časom začne meniť svoje vlastnosti. Starostlivosť o kameň nie je zložitá, len je nutné rešpektovať druh kameňa a jeho použitie. Všeobecne možno povedať, že najlepšie čistidlá na prírodný kameň sú tie bez obsahu mydiel, pretože mydlo vytvára šmuhy. Kamenný povrch je potom potreba dobre opláchnuť. Tak sa odstránia stopy po čistiacom prípravku. Konkrétny čistiaci prostriedok sa vždy volí v závislosti na chemickom zložení jednotlivých druhov kameňov a ich charakteru.

Žula - odolná a tvrdá

Žula (granit) je hlbinná vyvretá hornina, vzniknutá kryštalizáciou magmy. Hlavnými horninotvornými minerálmi sú draselné živce, plagioklas a kremeň, sľudy, z tmavých minerálov tiež amfibol a pyroxén. Tie tiež ovplyvňujú jej sfarbenie, najčastejšie je sfarbená do šedej a modrošedé farby, ale známe sú aj iné odtiene.

V našom internetovom katalógu prírodného kameňa nájdete kamenné obklady a dlažby do interiéru

Formátovaný obklad do interiéru i exteriéru

kamenné obklady stien

Tehličkový obklad stien