Vonkajšia dlažba okolo bazéna z prírodného kameňa

Vonkajšia dlažba z prírodného kameňa predstavuje doslova nesmrteľný materiál. Prírodný kameň pristane fasádam, plotom aj stenám v interiéroch, terasám, plotom aj múrikom, vynikajúco dopĺňa kamenný obklad. V záhradách nájde prírodný kameň uplatnenie ako dlažba okolo bazéna a obloženie jeho lemov.

Vonkajšia dlažba okolo bazéna z prírodného kameňa

Vonkajšia dlažba

Veľkým hitom je používať prírodný kameň najmä v exteriéri. Možno aj vám bude inšpiráciou pre záhradu veľmi populárna prírodná dlažba okolo bazéna. Ak sa pýtate, prečo je tomu tak, je to hlavne z týchto dôvodov:

Na ostrom slnku sa kameň nerozpáli

Len tak na ňom nešmyknete

Veľkou nevýhodou klasickej keramickej dlažby je skutočnosť, že pri ostrom slnku sa veľmi rozpáli a tak po nej ide len ťažko chodiť. To vám s prírodným kameňom nehrozí. Na vonkajšiu dlažbu pri bazéne sa používa napríklad populárny travertín. Ten má aj tú výhodu, že po namoknutí tak ľahko nešmýka, ako klasická dlažba. Samozrejme je aj pri kameni dôležitá tá správna impregnácia.

Medzi výhody prírodného kameňa patrí tiež jednoduchá údržba. Nemusíte sa obávať toho, že by prírodný kameň do seba naťahoval nejakej nečistoty z okolitého prostredia. Je však dôležité aby bol impregnovaný. V takom prípade je popri vplyvom prostredia dobre chránený.

Vyberajte kamennú dlažbu okolo bazéna v Kameň Slovakia

Vyberajte v našom e-shope množstvo druhov a prevedení kameňa vhodného na pokládku dlažby okolo bazéna: