Dekoratívne obklady z kameňa v obývačke

Existujú rôzne dekoratívne povrchy stien, vďaka ktorým získa interiér štýl a úplnú originalitu. K súčasným trendom sa zaraďujú moderné povrchy v minimalistickom štýle cez hladké mramorové steny až k prírodným.

interiérové obklady do obývačky

Ilustračný obrázok


Vďaka originálnym interiérovým obkladom vytvoríte efektívne steny v rôznych farebných prevedeniach, dekóroch aj štruktúre. Nezáleží či ste milovníkmi klasiky alebo luxusu. Interiérové obklady z kameňa prepožičajú miestnosti oba štýly. 


Štruktúra kameňa predstavuje ďalšiu možnosť, ako vniesť do interiéru obývačky dynamiku. Obklad môže mať podobu štiepaných obkladových pásikov. Často sa kombinujú s inými materiálmi.


Štiepaný kameň vynikne aj na  stenách kúpeľní či spální. Efektu lámanej štruktúry sa najlepšie docieli s bridlicou. Rustikálne interiéry znesú aj klasickú štruktúru vápenca a pieskovca. S pravým kameňom si budete istí, že nikto nebude mať identickú stenu ako vy.

V predaji je u nás tiež kamenná dyha. Jedná sa o tenký plát, vytvorený špeciálnym procesom z prírodného kameňa. Ide o skutočný kameň, ktorý bude v interiéri pôsobiť ako klasický kamenný obklad, na rozdiel od neho je ale oveľa ľahší a ľahko sa aplikuje.

Kamenný obklad v interiéri sa často vyskytuje v oblasti krbov a komína. Záleží na kreativite majiteľov a architektov, ako tento originálny prírodný materiál využijú.Príďte si do našich predajní vybrať  dizajnové interiérové obklady prírodného kameňa.