Obklad na stenu: Aké druhy kamenných obkladov využiť pre váš domov

Kamenné obklady sú skvelým spôsobom, ako dodať každému domovu nádych elegancie a luxusu. Obklady na stenu sú trvácne, odolné a môžu vytvoriť dokonalý rustikálny alebo elegantný moderný vzhľad vášho domova.

Prírodný kameň je výborným materiálom na obklad stien aj fasád. Používa sa nielen v domoch, ale aj vo verejných budovách, komerčných projektoch a pod.

Kamenný obklad do obývačky - travertín. Obklad steny v obývacej izbe.

Kamenný obklad na stenu do obývačky - travertín

Čo je obkladový kameň?

Obkladový kameň je prírodný materiál, ktorý sa používa na obklady stien. Môže mať rôzny tvar, farbu a štruktúru. Často sa používa na dekoráciu domov a na zlepšenie ich vzhľadu. Obkladový kameň si môžete vybrať v rôznych prevedeniach. Je dostupný vo forme štiepaného kameňa nepravidelných tvarov, ako aj formátovaný kameň či dekoračné obkladové panely alebo pílené pásy a mnoho iného.

Obklad na stenu za kuchynskú linku z a kameňa Travertín Kameň Slovakia.Obklad steny do kuchyne.

Obklad na stenu za kuchynskú linku z kameňa Travertín

Výhody obkladového kameňa

Použitie kamenného obkladu pre váš domov má veľa výhod. Kamenný obklad je prírodný produkt, ktorý je odolný a ľahko sa udržiava. Môže tiež pomôcť izolovať váš domov. Kamenný obklad na stenu je k dispozícii v širokej škále farieb a štýlov, takže nájdete perfektný vzhľad pre svoj domov.

Gneis tehličkový obklad na stenu Kameň Slovakia. Obklad steny do exteriéru.

Gneis tehličkový obklad na stenu

Jednoduché aplikácie obkladového kameňa

Kamenný obklad na stenu fasády sa tiež ľahko inštaluje. Môžete to urobiť sami s niekoľkými nástrojmi, alebo si môžete najať profesionála, ktorý to urobí za vás. Kamenný obklad fasády je skvelý spôsob, ako pridať hodnotu pre váš domov a urobiť ho atraktívnejším.

Brickstone WAVE BS98 kamenný tehličkový obklad do kúpeľne od Kameň Slovakia. Obklad steny do kúpeľne.

Brickstone WAVE BS98 kamenný tehličkový obklad do kúpeľne

Je možné ho použiť na väčšinu typov podkladov. Obkladový kameň môžete tiež použiť ako obklady kúpeľne alebo kuchyne. Vyberte si taký obklad na stenu, ktorý sa hodí k farbe a štýlu vašej domácnosti.

Kamenné obklady dodajú vášmu domovu štýl

Dnes sa kamene používajú na obklady fasád, na vytvorenie krbov alebo dlažby. Vzhľadom k tomu, že sú to materiály prirodzeného pôvodu, môžete si vybrať z rôznych farieb a textúr.

Výber druhu kameňa pre váš domov je veľmi dôležitý. Je dôležité si uvedomiť všetky výhody a vlastnosti jednotlivých druhov kameňov. Taktiež je dôležité mať na pamäti, že niektoré druhy kameňov sú jednoduchšie na použitie ako iné. Najdôležitejšie je, aby ste si vybrali druh kameňa, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám a požiadavkám.

Príďte si do našich predajní Kameň Slovakia vybrať kamenný obklad na stenu. S výberom vám radi pomôžeme.

Obklady na stenu z kameňa, ktoré nájdete v našej predajni: