Ako vybrať obklady do kuchyne

Stena za kuchynskou linkou je po pracovnej doske najexponovanejšou časťou kuchyne. Vybrať vhodné obklady má teda svoje opodstatnenie. Vyberajte také obklady do kuchyne, ktoré korešpondujú so štýlom a farebným ladením celej kuchyne a ktorých údržba dá čo najmenej práce.

Kamenný obklad do kuchyne MANILA RF29 kamenný obklad - Kameň Slovakia

Kamenný obklad do kuchyne MANILA RF29 kamenný obklad - Kameň Slovakia

Obkladový kameň v kuchyni

Svoje uplatnenie nájde najmä v kuchynských kútoch alebo jedálni. Výnimkou nie je ani použitie obkladového kameňa medzi kuchynskou linkou. Kamenný obklad je vhodné použiť na obloženie baru, barového pultu alebo len ako dekoratívne doplnenie na stenu kuchyne.

Obklady do kuchyne 

Celkový vzhľad a podobu kuchyne nemožno dotvárať bez správneho výberu obkladov a dlažby do kuchyne. Kuchynské obklady by mali ladiť s vybavením kuchyne a dotvárať jej celkovú podobu. Moderné kamenné obklady z našej ponuky Vám pomôžu dotvoriť celkový ráz. Obklady aj dlažba sú tvorené z kvalitného prírodného materiálu, ktorý sa vyznačuje odolnosťou a ľahkou udržovateľnosťou.

Pri výbere obkladov do kuchyne hľadajte priaznivé materiály, ktoré sú odolné voči prudkým zmenám teploty a vlhkosti vzniknutej pri varení. Ak nie je obklad dostatočne odolný, dochádza v materiáli k pruženiu, ktoré môže viesť až k prasknutiu alebo odpadnutiu obkladu.

Praktické obklady do kuchyne

Praktické sú obklady do kuchyne, ktoré sú odolné aj voči poškriabaniu a mechanickému opotrebeniu.

V kuchyni je osobitne žiadúce, aby bol obklad odolný voči chemickým faktorom a aby jeho vplyvom nemohol zmeniť farbu a lesk. A nehovoríme len o škvrnách od jedla, tekutín a rozpáleného oleja, ale aj o soli a bežných čistiacich prostriedkoch. Pri výbere obkladu sa uistite, že možno škvrny ľahko odstrániť vodou a bežným čistiacim prostriedkom.

Kamenné obklady do kuchyne a ich údržba

Zvoľte správny typ kamenného obkladu, môže byť na údržbu rovnako praktický ako iné typy obkladov. Úplne najlepšie je siahnuť po veľkoformátových hladkých kamenných platniach. Tie vám zabezpečia úplne bezproblémovú údržbu a zároveň zaujímavý prírodný dizajn odlišujúci sa od klasických keramických obkladačiek.

Kamenné obklady v kuchyni môžete impregnovať prípravkom proti nasiakavosti vlhkosti a mastnoty. Ďalšou výhodou je značná rozmerová presnosť a montáž bez vzniku škár. To oceníte najmä pri údržbe a čistení.

kamenný obklad do kuchyne mramor

Pre kamenný obklad v kuchyni sa často používa mramor. Tento prírodný kameň je ale mäkký a náchylný k mechanickému poškodeniu. Oveľa lepšie je na tom žula, ktorá patrí k najčastejšie používaným kameňom v interiéri. Za najvhodnejší druh kameňa do kuchyne je považovaný pieskovec. Má veľkú prednosť, a tou je široká ponuka farebných druhov.

Kameň ako doplnok v kuchyni

Ak chcete využiť kameň v menšom rozsahu, teda len ako doplnok v interiéri kuchyne, zaobstarajte si z neho kuchynskú dosku. Najviac sa tu osvedčuje žula a mramor.

Keď už máte vhodný obklad do kuchyne vybraný, zostáva spočítať, koľko ho bude treba. Vychádzajte z veľkosti plochy v metroch štvorcových a na záver ešte 10% pripočítajte. Materiál navyše sa bude hodiť pre prípadné straty vzniknuté rezaním a ako rezerva pre prípad drobných opráv.

 

Obklad z prírodného kameňa vhodný do interiéru. Odporúča sa hlavne na obklady stien do kuchne a kúpeľne. Veľmi dobre sa kombinuje s materiálmi ako drevo, nerez ale aj keramika.

Možno použiť kamenné obklady aj do kúpeľne?

Obkladový kameň sa používa ako kúpeľňové obloženie čoraz častejšie v moderných interiéroch. Aplikáciou kameňa do kúpeľne posuniete štýl vášho bývania na úplne inú úroveň.

Presvetlenie priestoru v kuchyni

Kamenný obklad vám môže pomôcť aj pri presvetlení miestnosti. Ak zvolíte svetlý tón kameňa a stenu ním obloženú nasvietite umelým svetlom, bude kameň odrážať mäkké a prívetivé svetlo. Zároveň obklady do kuchyne oživia aj neorganické materiály, ktorými je zvyšok jedálne vybavený.

Kamenné obklady do kuchyne Diamond dodajú dizajn prírody a svojou veľmi jemnou štruktúrou okúzlia každého milovníka kameňa. Farba bieleho kameňa v kombinácii s leskom.

Tento luxusný kamenný obklad nájde svoje miesto v každom interiéri kde sa dá použiť na obklad stien v kuchyni alebo v kúpeľni. Svojim prírodným vzhľadom dodá priestoru výnimočnosť.

Kamenný obklad do kuchyne GALAXY je perfektnou voľbou do moderných interiérov. Čierny kamenný obklad je veľmi žiadaný a nedostupný materiál.