Ako skrášliť a zútulniť záhradu

Čím teda zvelebiť záhradu?Väčšina z nás trávila doma v minulom roku viac času, než sme boli zvyknutí. Funkčnosť našich domácností a záhrad tak bola preverená do úplných detailov. Ak patríte medzí tých ktorí zatiaľ s rekonštrukciou svojho okolia vyčkávali, môžete už čoskoro začať skrášlovaním vášho záhradného kráľovstva.

Ilustračné obrázky

Ak stále neviete, ako poňať premenu svojej záhrady, môžete sa inšpirovať našimi tipmi. Každá záhrada by mala svojim majiteľom poskytnúť súkromie, miesto na stretávanie, relax, hry a nie je na škodu, ak slúži aj na úžitok. Aby častokrát malý priestor ponúkal všetky spomínané výhody, musíme do záhrady vniesť väčšiu variabilitu, než len dokonalý trávnik. Jednotlivé funkčné zóny je možné tvoriť pomocou stavebných prvkov, ktoré by mali tvoriť jeden harmonický celok.

Ideálnym trvanlivým materiálom pre vonkajšie použitie je jednoznačne kameň. Ten dokáže odolávať rozmarom počasia a vyžaduje si minimálnu údržbu. Kvalita povrchu a estetické a tvarové možnosti predurčujú kamenné stavebné materiály k veľmi širokému použitiu. Z rozmanitej ponuky kamenných výrobkov si tak vyberie takmer každý.

Slovenská spoločnosť Kameň Slovakia sa venuje spracovaniu a predaju kamenných materiálov vysokej kvality.  Môžete si vybrať kamenné obklady, dlažby, pieskovec alebo travertín, čo je len zlomok všetých materiálov z kameňa v ponuke.

Pohodlné posedenie na rovnom povrchu terasy

Ku každej záhrade jednoznačne patrí pohodlné posedenie na kvalitnom záhradnom nábytku. Pre jeho umiestnenie je dobré počítať s minimálnou spevnenou plochou v podobe záhradnej terasy, ideálne susediacej k domu, s výhľadom do okrasnej záhrady. Pri výbere vonkajšej dlažby by sme mali siahnuť po kamennej dlažbe s povrchovou úpravou, ktorá na terase zamedzí prieniku vody a ďalších nečistôt do štruktúry kameňa.

Cestičky v záhrade sa môžu poňať aj hravo

Ďalším nevyhnutným doplnkom každej záhrady by mal byť systém spevnených cestičiek, chodníkov ktoré vás pohodlne a bezpečne dovedú aj do odľahlejších zákutí záhrady. Verte, že spevnené cesty vás budú lákať von, či už páli slnko alebo je po daždi, bez toho, aby ste si zničili pracne vypestovanú zeleň alebo umazali topánky od blata. Nikto nehovorí, že záhradné cesta musí byť širokým chodníkom. Väčšinou stačí cesta z nášľapných kameňov.

Obľúbené kamenné prvky do záhrady ako sú obklady, dlažby, strk, či šľapáky z rôzneho druhu kameňa a iné výrobky  pre najrôznejšie použitie v záhrade od Kameň Slovakia: