Najlepší prírodný kameň na fasádne obklady v exteriéri

Jednou z najžiadanejších možností pre vonkajšie fasády sú kamene. Krása kamenného obkladu spočíva v tom, že do každého priestoru prináša osobitú a výraznú estetickú príťažlivosť. Keďže kameň je všestranný materiál s nespočetnými možnosťami, môže byť použitý na vnútorné aj vonkajšie steny, aby pozdvihol vzhľad priestoru.

Fasádne obklady do exteriéru z kameňa - Gneis G55 kamenný tehličkový obklad

Celkovo sú kamenné fasádne obklady známe svojou odolnosťou a dlhou životnosťou, ale niektoré verzie sú vhodnejšie na inštaláciu vonku ako iné. Na Slovensku sú tvrdé kamenné skaly ako Andezit, Pieskovec, Gneis a Bridlica najbežnejšou voľbou pre vonkajšie obklady stien, zatiaľ čo mäkšie materiály ako Mramor sú vhodnejšie pre interiéry.

Samozrejme nezabudnite kameň utesniť špeciálnym prostriedkom a jeho nadčasovú krásu si užijete bez ohľadu na poveternostné podmienky, ktorým bude vaša kamenná fasáda vystavená.

Zlaďte kamenný fasádny obklad k svojmu štýlu

Bez ohľadu na to, či uprednostňujete stredomorský štýl, minimalistický vzhľad, moderný dizajn alebo náhodou bývate v útulnom dome v štýle chaty, nájdete typ kameňa, ktorý doplní váš vysnívaný dizajn.

Druhy kamenných obkladov vhodných ako obklad fasády

Bridlicový obklad

Bridlica je metamorfovaná hornina, ktorá sa považuje za optimálny stavebný materiál pre vnútorné aj vonkajšie fasádne obklady stien. Vyznačuje sa vysokou životnosťou, vynikajúcou odolnosťou voči vode, elegantným a sofistikovaným vzhľadom, vďaka čomu je trendovou voľbou pre kamenné obklady.

Vápencové obklady

Tento jedinečný a všestranný kameň je perfektnou voľbou ako fasádne obklady do exteriéru, pretože sa dá pomerne ľahko tvarovať.

Pílený kameň nepravidelných tvarov vhodný ako obklad do exteriéru

Pohrajte sa s kamenným obkladom a prispôsobte si ho

Pravdaže, nemusíte sa uspokojiť len s jedným kamenným fasádnym obkladom do exteriéru. Jednou z hlavných výhod kameňa je skutočnosť, že prichádza v rôznych tvaroch, veľkostiach, farbách a textúrach. Môžete kombinovať rôzne druhy kameňa, aby fasáda domu vyzerala jedinečne.

Pílený kameň nepravidelných tvarov vhodný ako obklad do exteriéru aj interiéru IRON RF88

Ak máte radi teplejšie dizajny, pridajte ku kamennému obkladu pár zvislých alebo vodorovných drevených doplnkov. Veľa zábavy si užijete nielen s nádhernými materiálmi, ale aj s farbami a textúrami.

Investíciou do kamennej fasády získate produkt, ktorý spája vysokú pevnosť a krásny, estetický vzhľad. Najväčšie výhody použitia kamenných materiálov dostupných na našom sklade sú:

  • dobrá zvuková a tepelná izolácia,
  • odolnosť proti vlhkosti a UV žiareniu,
  • nadčasový dizajn,
  • odolnosť proti mechanickému poškodeniu,
  • dobrá cena.

Kontaktujte Kameň Slovakia ešte dnes!

Ak chcete, aby vaša kamenná fasáda vyzerala prirodzene a jedinečne, vyberte si odolný prírodný kameň. Nie ste si istí, ktoré panely si vybrať? Kontaktujte nás a naši špecialisti vám radi poskytnú rady a navrhnú, ktorému materiálu sa oplatí venovať pozornosť. Na našej stránke na vás čaká široký výber exteriérových a interiérových kamenných obkladov.