Travertín: Najobľúbenejší prírodný kameň na obklady a vonkajšie dlažby

Všimli ste si niekedy krásny a jedinečný  prírodný kameň používaný v mnohých zariadeniach domov a vonkajšej dlažbe?  Je pravdepodobné, že je to travertín;  prírodný kameň s neuveriteľne atraktívnou estetikou. Pozrite sa na rôzne výhody tohto obľúbeného materiálu a na to, ako môže zlepšiť vzhľad a dojem vášho domova.

Travertín obklad na stenu a krb - Kameň Slovakia

Travertín obklad na stenu a krb - ilustračný obrázok

Čo je travertín?

Travertín je obľúbený ako obklad na stenu, dlažba okolo bazénov a vonkajšia dlažba na terasu kvôli svojej odolnosti a kráse. Travertín je dostupný v rôznych farbách od svetlej až po tmavú. Má prirodzený vzor žíl, ktorý dodáva textúru a zaujímavosť akémukoľvek priestoru.

Má hladký, textúrovaný povrch, ktorý možno rôznymi spôsobmi upravovať a vytvárať tak rôzne dizajny. Travertín je tiež veľmi odolný a nenáročný na údržbu, vďaka čomu je ideálnou voľbou pre miesta s vyššou návštevnosťou.

Travertínové vonkajšie dlažby a dlažba na schody - Kameň Slovakia

Travertínové vonkajšie dlažby a dlažba na schody - ilustračný obrázok

Travertín pre externé aplikácie

Vo vonkajšom prostredí je travertín skvelou voľbou, keďže je vysoko odolný. Je to skvelá voľba pre vonkajšie terasy aj okolie bazénov. Je extrémne odolný voči teplotným výkyvom a starnutím sa neznehodnotí.

Dlažba okolo bazéna z kameňa Travertín - Travertín Antik ATR22 obklad / dlažba

Dlažba okolo bazéna z kameňa Travertín - Travertín Antik ATR22 obklad / dlažba

So strieborným travertínom vytvoríte éterický bazénový alebo vonkajší priestor. Kombináciou svetlej šedej s bohatými bielymi/krémovými tónmi tento travertín dobre kontrastuje so svetlým a tmavým príslušenstvom. Ide o formátovanú kategóriu travertínu, ktorá dodá vášmu bazénu alebo terase dokonalý vzhľad.

Travertín Antik BLUE SKY ATR73 mozaika - obklad / dlažba

Bez ohľadu na to, kde travertín použijete, travertínové obklady a dlažby určite dodajú vášmu domovu nádych elegancie a luxusu.

Dôležité je mať na pamäti, že všetky prírodné kamene musia byť riadne utesnené, aby sa uľahčilo čistenie a aby vydržali dlhšie.