Použitie prírodného kameňa ako obklad do kuchyne

Prírodný kameň je obľúbenou voľbou aj v zariaďovaní domácnosti. Môže pridať sofistikovanosť a často sa používa ako obklad do kuchyne. Prírodný kameň možno použiť aj na podlahy alebo dokonca ako dizajnový prvok steny na zvýraznenie miestnosti.

Obklady do kuchyne - ilustračný obrázok

Jedným z priestorov, kde sa bežne používa mramor, vápenec či travertín, sú kuchyne. Prírodný kameň nielenže dodáva miestnosti pocit exkluzivity ale môže pozdvihnúť celkový dizajn.

Kameň je skvelý materiál na podlahu alebo ako výrazný prvok vo vašej kuchyni. Môžete ho položiť aj na pracovnú dosku! Jednou populárnou voľbou pre podlahy je mramor, ale môžete použiť aj vápencovú alebo travertínovú dlažbu.

Luxusný vzhľad s mramorom v kuchyni

Mramor sa vyznačuje zložitým žilkovaním, ktoré mu dodáva sofistikovaný vzhľad. Často sa používa vo vysokokvalitných nehnuteľnostiach, ako sú 5-hviezdičkové hotely, luxusné reštaurácie a môže byť tiež skvelým doplnkom luxusu do vašej kuchyne.

Všestranný Vápenec

Vápenec, ponúkaný v béžových a krémových farbách, je všestranný a ľahko sa zladí s akýmkoľvek dizajnom.  Môže pomôcť priniesť príjemnú atmosféru do každej kuchyne. Vápenec môže dať vašej kuchyni jemnejší vzhľad ako odvážny mramor.

MANILA RF29 kamenný obklad v kuchyni s jemnými zemitými tónmi - Kameň Slovakia

MANILA RF29 kamenný obklad v kuchyni s jemnými zemitými tónmi.

Svetlý a mliečny vápenec nemá takmer žiadne žilkovanie a ponúka jedinečne prirodzený a luxusný vzhľad. Vápenec vám môže pomôcť vytvoriť spojenie medzi vašimi vnútornými a vonkajšími priestormi. Jeho príjemná povrchová úprava môže prispieť k prímorskému dojmu z vašej kuchyne.

Spojte sa s prírodou pomocou travertínu

Dodajte svojej kuchyni prirodzenú krásu travertínu. Tento ľahký kameň má krásnu paletu farieb, ľahko sa inštaluje a vytvára organický a zemitý vzhľad. Dobre sa hodí aj s inými materiálmi vo vašej kuchyni, bez ohľadu na to, aký štýl si vyberiete.

Je to jeden z najobľúbenejších kameňov kvôli rôznym svetlobéžovým tónom, ktoré dodávajú priestoru teplo a fungujú s akýmkoľvek dizajnom.

Kontaktujte Kameň Slovakia ešte dnes!

Na našej stránke na vás čaká široký výber interiérových kamenných obkladov vhodných aj do kuchyne.