Prírodný dizajn dlažby a schodov

Veľkej obľube sa pri dláždení tešia prírodné materiály. Neopozeraný dizajn kameňa môže zaujať každého, kto sa rozhodne dláždiť rovné povrchy alebo schody.

Prírodný dizajn schodov - dlažba na schody

Ilustračný obrázok

Kamenné dlažby odolávajú mrazu

Vonkajšie dlažby z kameňa majú výhodu, že bez problémov odolávajú náročným prírodným vplyvom a znesú aj väčšie zaťaženie. Dlažba z prírodného kameňa je pevná, mrazuvzdorná a vodeodolná (pri správnej impregnácií) Má dobré izolačné vlastnosti a v exteriéri vydrží po mnoho rokov pri zachovaní stále rovnakých vlastností.

Kameň na schody a schodiská

Veľkou výhodou kamenných vonkajších dlažieb je možnosť využiť rovnaký kameň ako dlažbu na schody aj jeho obloženie. Z jedného materiálu možno dláždiť schody, schodnice aj ukončenie. Dlažba tak bude na schody priamo nadväzovať, bude vyrobená z rovnakého materiálu a v exteriéri bude vyzerať celistvo a kompaktne.

Dlažba na chodník a cesty

Dlažba z kameňa je vhodná aj pre vybudovanie nádherných chodníkov a príjazdových ciest. Ak máte v pláne dlažbu intenzívnejšie zaťažovať a napríklad na ňu parkovať s automobilmi, nepodceňte realizáciu podkladovej vrstvy.

Dlažba okolo bazéna
Vďaka dobrým izolačným vlastnostiam a odolnosti voči vlhku a vode sa vonkajšia dlažba z kameňa hodí aj pre montáž okolo bazénov. Kvôli bezpečnosti by vonkajšia dlažba okolo bazéna mala byť protišmyková.