Vonkajšia dlažba z kameňa

vonkajšia dlažba z kameňa

Materiály na vonkajšiu dlažbu volíme s ohľadom na cenu, estetickú hodnotu a ešte ďalšie faktory. V každom prípade nie je táto voľba jednoduchá. Buď sa volí prírodné materiály ako je kameň, alebo tie umelé ako je terasová dlažba alebo betónová dlažba. Každý z uvedených materiálov má svoje klady aj určité obmedzenia. Vonkajšia dlažba je aj dôležitým architektonickým prvkom, ktorý zvýrazňuje a dopĺňa charakter domu a záhrady.

Výhody kamennej dlažby možno vidieť predovšetkým práve v tom, že ide o prírodný materiál. A všeobecne sa dá povedať, že prírodné materiály sú nenapodobiteľné a tým pádom výrazne prekonávajú všetko umelé. Pokiaľ ide o opracovanie kameňa, tak kamenári s podrobnou znalosťou kameňa ho vedia deliť ako na pravidelné i nepravidelné tvary, vždy s výborným výsledkom. Tiež štruktúra a farebná rozmanitosť kameňa je fascinujúca. A napriek tomu, že nové technológie pomáhajú zlepšovať umelé materiály, vždy bude vidieť rozdiel.

Vonkajšia dlažba s dlhou životnosťou

Vonkajšia dlažba z prírodného kameňa je jednoducho pekná, trvanlivá a nezaťažuje životné prostredie, a to ani po prípadnej skončení jej životnosti. O niečo vyššia cena oproti umelým materiálom sa vám vráti ako v životnosti, tak aj estetickým dojmom. Voľbu kamennej dlažby určite neoľutujete.  

A aký konkrétny kameň použiť na dlažbu? Za veľmi rozšírené možno považovať žulu, pieskovec, andezit. Na stránkach firmy Kameň Slovakia s.r.o. nájdete veľa ponúkaných materiálov, a to prakticky z celého sveta. Informácie získate aj on-line konzultáciami, alebo si môžete dohodnúť osobnú konzultáciu. Okrem materiálov na vonkajšiu dlažbu tu nájdete pochopiteľne aj kamenné materiály do interiéru a ďalej  kamenné obklady, kamene na kamenný múrik, dekoračné kamene ako štrk, okrúhliaky, solitéry a mnoho iných.