Dlažba do záhrady je základ

Vydláždenie chodníkov v záhrade zodpovedá jej typu a možnostiam použitia. Vždy by mala dlažba do záhrady ladiť s jej celkovou kompozíciou no nenarušovať harmóniu.

Dlažba do záhrady

Spevnené plochy a chodníky sú prirodzenou súčasťou záhrady rovnako ako drobná architektúra (pergoly, krby). Mali by sme však mať na pamäti, že najmä v malých záhradách je potrebné šetriť ich množstvom. Chodníky a cestičky v záhrade sú to, čo podlaha v interiéri. Preto starostlivo zvážte z akého materiálu bude dlažba do záhrady zrealizovaná.

Od cesty až po múrik

Prírodný kameň sa výborne hodí pre tvorbu ciest a chodníkov v záhrade. Ak použijete kameň s vysokou tvrdosťou vo väčších kusoch, dočkáte sa tiež pomerne vysokej nosnosti povrchu, ktorú určite oceníte, ak chcete dlažbu používať tiež pre pohyb vozidiel. Na cesty sa hodí napríklad štiepaný kameň alebo ako tradičné žulové kocky, ktoré sa opäť vracajú aj do rodinných záhrad.

Suchý múrik pre svahovité záhrady

Výhodou stavby suchého múrika je, že pre jeho stavbu nepotrebujete žiadne spojivo. Suchý múrik pri správnej konštrukcii podrží malý svah a vyrieši aj terénne prechody. Kameň sa skladá "na sucho" a medzery medzi kameňmi môžete vysypávať napríklad zeminou.

Dlažba do záhrady Porfýr

Nepravidelný štiepaný prírodný kameň Porfýr dlažba, vhodný na chodníky, okolo bazéna, príjazdové cesty, kamenné terasy, kamenné dlažby do záhrady.

Žulové kocky

Žulové dlažobné kocky využijete ako záhradné chodníky a slúžia aj na oddelenie okrasného kameňa od trávy.

Suchý múrik

Prírodný kameň na murovanie, vhodný na zhotovenie suchého múrika.