Vonkajšia dlažba vynikne pri garáži, okolo bazéna aj v záhrade

Chodník pred vstupom do domu, príjazdová cesta do garáže, priestor okolo bazéna aj podlaha terasy. Na týchto miestach využijeme vonkajšiu dlažbu. Je nevyhnutná, praktická, ale zároveň estetickým prvkom záhrady a okolia domu.

vonkajšia dlažba - príjazdová cesta

Jednoznačne rozhoduje, kam vonkajšiu dlažbu použijeme: či na príjazdovú cestu, šľapáky medzi záhony, na terasu pod pergolu alebo spevnenie okolia bazénu. 

Formátovanú dlažbu z prírodného kameňa preferujeme na terasu a okolie bazéna. Vhodná vonkajšia dlažba na terasu je aj dekoratívnym prvkom. Má reliéfny povrch, ktorý je matný, protišmykový a na dotyk veľmi príjemný.

Kamenný koberec je tiež veľmi obľúbený, používa sa aj pri renovácii starých plôch - betónových ciest, starej dlažby, asfaltu. 

Kamenné dlažby z prírodného kameňa

Kamenná dlažba má originálny nenapodobiteľný vzhľad, dlhú životnosť a tiež svojou cenou obstojí voči betónovým konkurentom. Či už potrebujete dlažbu na terasu, príjazdovú cestu alebo chodníky, vonkajšia dlažba z kameňa ponúka nespočetné množstvo možností. V ponuke nájdete cenovo výhodnejšie neformátované dlažby zo štiepaného kameňa, ale aj presne rezané formátované dlažby z kameňa.

Vonkajšia dlažba k bazénom

Ako dlažba k bazénu može slúžiť prírodný štiepaný pravidelný kameň. Je vhodný aj preto, že po namočení vodou sa nešmýka ako bežná keramická dlažba.

Vonkajšia dlažba z nepravidelného kameňa

Vonkajšia dlažba nepravidelných tvarov z kameňa môže byť uložená do voľného terénu alebo na existujúci betónový podklad, kedy je nutné, aby betón nevykazoval žiadne väčšie poruchy.

Dlažba na terasu či do altánku

Ak sa rozhodnete pre stavbu alebo rekonštrukciu terasy či altánku, nezabúdajte na vhodnú podlahu. Obľúbenou možnosťou ako dlažba na terasu alebo do altánku je práve kamenný koberec, ktorý vyniká dlhou životnosťou a flexibilitou pokládky. Možno ho prispôsobiť rôznym podkladom aj tvarom. Podlahu navyše nie je nutné špárovať.