Okrasný kameň: Prečo a ako ho používať

To, že okrasné kamene sú čoraz obľúbenejšou voľbou do záhrad a úprav dvora či záhonov, nie je žiadnym prekvapením. Okrasný kameň sa využíva už mnoho rokov kvôli jeho mnohým výhodám, medzi ktoré patrí flexibilita a jednoduché nároky na údržbu. Je krásnym doplnkom každej záhrady, ak ste ich ešte neobjavili – teraz je ten správny čas!

Okrasný kameň: Prečo a ako ho používať - Kameň Slovakia

Ilustračný obrázok

Prečo používať dekoratívne kamene?

Nízka údržba - To je asi najvýraznejšia výhoda dekoračných kameňov. Po položení okrasných kameňov si vyžadujú malú, ak vôbec nejakú údržbu.

Namiesto mulčovacej kôry je možné použiť okrasné kamene, štrky aj kamennú kôru. Sú skvelou alternatívou, keďže ich nebude treba vymieňať. Mulč, ako je kôra, je potrebné vymieňať každý rok, pretože materiál sa buď rozloží do pôdy, alebo sa premiestni.

Hoci okrasné kamene majú vyššiu cenu vopred, po ich osadení nevznikajú žiadne ďalšie výdavky.

Ochrana rastlín - Okrasné kamene sú vynikajúce na ochranu vašich rastlín pred poveternostnými vplyvmi. Kamene odoberajú nápor tepla a svetla zo slnka a poskytujú stálu ochranu koreňom rastlín. V zime pridajú vrstvu izolácie, aby zabránili úniku množstva tepla z pôdy.

Rozmanitosť farieb - Okrasné kamene sú k dispozícii v rôznych farbách a veľkostiach kameňov, ktoré uspokoja vaše požiadavky. Pozrite si našu ponuku okrasných kameňov a presvedčte sa sami! Je dôležité mať na pamäti, že tmavšie farby absorbujú a udržia viac tepla. Zatiaľ čo svetlejšie farby vám poskytnú pocit chladnejšieho priestoru.

Ako používať okrasný kameň - Kameň Slovakia

Ilustračný obrázok

Ako používať okrasný kameň

Existuje mnoho spôsobov, ako môžete použiť okrasné kamene, tu sú tie najlepšie.

Mulčovací materiál - Okrasné kamene sú skvelé, pretože sú nenáročné na údržbu a poskytujú rastlinám skvelú ochranu. Preto sú výbornou voľbou ako alternatíva k mulčovacím produktom.

Prekrývanie zeme - Ak sú okrasné kamene použité na správnych miestach, sú skvelé na rozdelenie častí záhrady a dodajú vašej záhrade jedinečný, ale jemný šmrnc.

Ohraničenie - Ak chcete dokončiť svoju záhradu a dať jej úplný dokonalý vzhľad, ohraničenia sú skvelý spôsob, ako to urobiť. Dekoračné kamene môžu byť použité na vytvorenie hraníc okolo vašich záhradných prvkov. Môžu vylepšiť existujúce okraje, pridať štýl, pričom sa dajú ľahko vyrobiť a udržiavať. Dekoračné kamene sú tiež skvelé pri vytváraní chodníkov, ktoré vedú cez vašu záhradu.

Jazierka - Dekoratívne kamene sú perfektnou voľbou, aj ak chcete vo svojej záhrade vytvoriť jazierko.

Príjazdové cesty - Mimo záhrady sú okrasné kamene ideálne na vytvorenie príjazdovej cesty. Ak hľadáte ekonomickú možnosť, ako zakryť veľkú príjazdovú cestu, štrk je skvelá voľba.

Dekoračné kamene na vytvorenie chodníkov v záhrade

Ilustračný obrázok

V Kameň Slovakia máme fantastický sortiment okrasných kameňov pre vašu záhradu alebo projekt. Ak hľadáte dekoračné kamene, sme si istí, že u nás nájdete presne to, čo potrebujete.