Výber vonkajšej dlažby pre váš dom v roku 2022

Existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste tento rok mali uvažovať o inštalácii vonkajšej dlažby u vás doma.

Vonkajšia dlažba na terase a okolo bazéna - ilustračný obrázok

Vonkajšia dlažba na terase a okolo bazéna - ilustračný obrázok

Tu je hneď niekoľko výhod, ktoré prináša vonkajšia dlažba z kameňa

Vonkajšia dlažba z kameňa je odolná aj vodotesná (po správnej impregnácií). To znamená, že môže vydržať mnoho rokov bez potreby náročnej údržby alebo opráv. Navyše je vonkajšia dlažba z kameňa odolná voči vlhkosti, čo znamená, že sa časom len tak nezničí.

Ideálna dlažba na terasu

Ak chcete vybrať dlažbu na terasu, ktorá vydrží dlhý čas, musí byť tiež protišmyková a mrazuvzdorná. Kamenná dlažba pre svoje vlastnosti predstavuje skvelú možnosť dlažby na terasu.

Travertín Antik ATR22 obklad / dlažba na terasu a okolo bazéna

Záhrada a bazén

Rozžiarte záhradu použitím kamennej dlažby s kreatívnym vzhľadom a farbami. Vonkajšia kamenná dlažba je ideálna na to, aby bola záhrada elegantná.

Bazénová časť sa väčšinou využíva na opaľovanie a relax. Kamenná dlažba je tiež ideálnou voľbou pre podlahy okolo bazénov, pretože je protišmyková a má dlhú životnosť (pri správnej starostlivosti).

Travertín TR98 WAVE mozaika - vonkajšia dlažba na terasu

Travertín TR98 WAVE mozaika - vonkajšia dlažba na terasu

Travertínová dlažba

Je to ideálna terasová dlažba a dlažba okolo bazéna s nezameniteľným prírodným vzhľadom. Travertínová dlažba je odolný a robustný materiál. Travertínové dlažby sú dostupné v niekoľkých farbách a prevedeniach. Používa sa často aj okolo bazénov a v interiéroch.

Tento prírodný kameň si získal srdce mnohých majiteľov domov svojou pútavou, nádhernou farbou a textúrou. Vonkajšia dlažba z travertínového materiálu je nádherná. Poskytuje neuveriteľný, luxusný vzhľad a dojem, ktorý pridávajú hodnotu nehnuteľnosti.

Bridlicová dlažba

Je to jedna z najlepších možností pre vonkajší povrch terasy, pretože ide o prírodný kameň. Bridlicová dlažba je odolná a má prirodzenú textúru na povrchu. Preto má protišmykový povrch. Okrem toho, bridlicovú dlažbu možno nájsť v niekoľkých farbách, vrátane tmavých odtieňov, ako je čierna a sivá, a odtieňov, ako je zelená a oranžová.

V prípade, ak potrebujete viac informácií a nie ste si istí, akú vonkajšiu dlažbu vybrať pre váš dom alebo záhradu, obráťte sa na našich odborníkov na kameň v Kameň Slovakia.