Kamenná dlažba vonku aj vo vnútri

V exteriéri je kamenná dlažba vhodná ako na úpravu parkov či záhrad, tak aj dvorov a vnútorných priestorov budov, pretože pri minimálnej starostlivosti odoláva väčšinou aj prudkým zmenám podmienok.

Na pochôdzne, pojazdné alebo inak namáhané plochy sa doporučuje použitie kameňa s vysokým stupňom tvrdosti, avšak s prihliadnutím na záťaž konkrétnej plochy, na chodník nie je potrebné tak tvrdý kameň ako na príjazdovú cestu a podobne. Naopak, v interiéri nie je záťaž dlažby taká, možno tu preto s výhodou využiť aj mäkší kameň. Súčasne je možné vyberať surovinu v širšej miere aj s ohľadom na estetické vlastnosti - teda prirodzenú farbu, textúru, povrchové opracovanie a podobne. Podľa vkusu a štýlu interiéru je teda možné použiť nielen žulu a andezit, ale aj pieskovec, travertín či mramor.

Prírodný kameň v záhrade

Kto chce mať záhradu v prírodnom štýle, musí siahnuť po prírodných materiáloch. Žula a ďalšie kamene sa najčastejšie objavujú v záhradách ako dlažba na chodníky a dlažba na schody.

Kameň v interiéri

Prírodný kameň v interiéri bol vždy synonymom luxusu. Najčastejšie sa na dlažby pre svoje úžitkové a estetické vlastnosti používal prírodný kameň.

Mramorová dlažba leštená

Leštený mramor vhodný ako luxusná dlažba do interiéru