Bridlica v interiéri aj na záhrade

Kamenné obklady sú stále obľúbenejšie nielen na záhrade, ale aj v interiéri. Jednou z možností sú obklady z bridlice. Bridlica bola už skôr uznávanou krytinou. Tento typ prírodného kameňa vďaka jednoduchému spôsobu opracovania pokrýva aj veľa striech.

bridlica kameň

Návrat bridlice do sveta dizajnu

Bridlica je efektívna, kvalitná, variabilná a pritom odolná a stálofarebná, vyžaduje tiež len minimálnu starostlivosť. A zároveň je ekonomicky dostupná. Interiéroví dizajnéri ju užívajú napríklad ako plnohodnotnú náhradu za pravý mramor v kúpeľniach aj ako podlahovú krytinu. Okrem podlahy je v posledných rokoch bridlica používaná aj ako netradičný obklad steny, čo dokáže miestnosť zaujímavo oživiť. Bridlicou možno využiť aj ako moderný obklad krbu.

Ekologický materiál

Medzi jednoznačné kladné vlastnosti, ktoré kameň bridlica má patrí jeho ekologické využitie - po jeho spracovaní nezostáva žiadny odpad. Ťažba kameňa väčšinou znamená záťaž životného prostredia, avšak bridlica má výhodu vo svojom flexibilnom zložení, ktoré umožňuje vytvárať z nej rôzne produkty. Dokonca aj zvyšková suť a kameň sa používajú ako podklad v pozemných stavbách. Aj preto je o bridlicu stále väčší záujem Bridlica je mimoriadne kvalitná, pevná a zároveň dobre prispôsobivá na úpravu.