Prírodný kameň v záhrade inšpirujte sa aký a kam ho použiť

Kamene najčastejšie v záhade využívame k budovaniu skaliek, múrikov, chodníkov alebo cestičiek. Ale môžu mať aj množstvo ďalších využití. Inšpirujte sa v našej bohatej fotogalérii. Zistite, ktoré kamene sú pre záhradu najvhodnejšie a ako ich najlepšie umiestniť.

Inšpirujte sa krásou prírodného kameňa  v záhrade

Kameň je fascinujúci prírodný materiál, ktorý napriek svojej sile a neústupnosti vyžaruje nesmierny pokoj a tichosť. K jeho prednostiam patrí takmer večná trvanlivosť, odolnosť k poveternostným a mechanickým vplyvom, nehybnosť a stálosť, a na rozdiel od rastlín kameň dobre vyzerá v každom ročnom období. 

Na svoje si ale prídu aj majitelia modernej záhrady, napríklad terasa z čiernej bridlice vyzerá veľmi elegantne.

Väčšie z kameňov využijeme na schodové stupnice, ploché sa zase skvele hodia do záhonov alebo do trávnika ako šľapáky (nášľapné kamene uľahčujúce prístup, pričom sa zamedzuje poškodeniu výsadby).
Veľmi praktické sú kamenné obruby, ktoré držia v medziach štrk, ale môžu tiež vyznačovať hranice vysádzania a prechody medzi časťami záhrady.

V posledných rokoch sa skutočným hitom stali solitérne skulptúry. Veľmi žiadané sú objemné zaguľatené balvany alebo vysoké hranoly, ktoré zdobia predzáhradku, trávnik a výsadbu okolo okrasného jazierka, prírodného kúpacieho jazierka aj bazéna.