Kamenný obklad v interiéri využijete aj v kúpeľni

Kamenné obklady sú čím ďalej tým viac neoddeliteľnou súčasťou mnohých interiérov bytov a domov. Kamenný obklad je obľúbený hlavne pre jeho estetickú funkciu a dnes ho môžeme využiť takmer v každej miestnosti aj v kúpeľni.

Použitie prírodného kameňa len v exteriéri však nie je pravidlom a prírodný kameň bridlica, pieskovec alebo kremenec môže zdobiť aj interiér vášho bytu.

Aplikácia kameňa v kúpeľni

Odolnosť voči vlhku umožňuje aplikovať kameň ako napríklad obklady do kúpeľne. Lesklé biele povrchy dajú kamennému obkladu vyniknúť. Tiež v spojení s drevom vytvára živý a prirodzený priestor.

Obklady do kúpeľne z kameňa
Obkladové panely na stenu z kameňa

Kamenný obklad na stenu môže pomôcť aj pri presvetlení miestnosti. Pri voľbe svetlého tónu kameňa a stenu ním obloženú nasvietite umelým svetlom, bude kameň odrážať mäkké a príjemné svetlo.

Kamenné obklady na stenu do obývačky aj kúpeľne z našej predajne:

Moderný doplnok pre Vaše bývanie sú obkladové panely. Vďaka vysokej odolnosti a umývateľnosti sa panely hodia nielen do izieb, ale aj do kúpeľne a kuchyne.

Obkladový kameň sa používa ako kúpeľňové obloženie stále častejšie v moderných interiéroch. Odolnosť voči vodným parám predurčuje použitie kameňa tiež do kuchyne či kúpeľne.

Medzi najbežnejšie používané druhy prírodného kameňa v kúpeľni patrí leštený mramor, ale je možné uplatniť aj travertín. Na povrch prírodného kameňa sa aplikuje impregnácia, ktorá úplne zamedzuje nasiakavosti. Chráni tak obklady proti plesniam, vodnému kameňu.