Púštna ruža

Prírodný kameň do okrasnej skalky jednoducho patrí. Najrôznejšie druhy kameňa dokážu v spojení s rastlinami vytvoriť naozaj čarovné architektonické zákutia. Špecifické čaro dodá vašej záhrade kameň púštna ruža.

Kamenná bytová dekorácia

Kamenná bytová dekorácia 

Čo je Púštna ruža?

Nezameniteľný tvar púštnej ruže pripomína živú kvitnúcu ružu. Ako už názov napovedá, púštna ruža má svoj pôvod v púštnych oblastiach. Vzniká kryštalizáciou na púšti za osobitých podmienok. Tento prírodný kameň je sádrovec a je tvorený originálnym zhlukom pôsobivých kryštálov

Kde púštnu ružu využiť?

Prírodný kameň púštna ruža je veľmi obľúbená a využíva sa hlavne v okrasných skalkách ako efektný solitér. Menšiu púštnu ružu môžete do skalky doplniť tak aby pôsobila nenápadným, ale zaujímavým dojmom. No môžete zvoliť aj podstatne väčšiu púštnu ružu a dosiahnuť tak atmosféru s kúskom exotiky, pričom vám bude v skalke prevládať teplá piesková farba. 

Púštnu ružu môžete dokonca použiť ako „obrubník“ vašej záhradnej skalky. Takýto obrubník pôsobí esteticky a zároveň plní aj funkčnú úlohu, pretože skalka je takto jednoducho opticky oddelená od trávnatej časti záhrady.

Ak sa ale nebojíte trochu experimentovať púštnu ružu môžete využiť aj ako originálny kvetináč pre drobné sukulenty - skalnice. Do prirodzene väčších medzier, ktorými sa púštna ruža vyznačuje, vysadíte menšie skalnice. Proces vysádzania je naozaj jednoduchý. Stačí zobrať skalnicu aj s koreňom a jednoducho ju vložiť do otvorov púštnej ruže. Skalnica by mala byť menších rozmerov, aby sa vošla do medzier púštnej ruže. Na záver môžete skalnicu v púštnej ruži jemne poliať vodou. A je to.