Interiér z mramoru


Mramor bol stavebným materiálom, ktorý už v dobách pred našim letopočtom získal obľubenosť u stavbárov i sochárov. Inak tomu nie je ani dnes. Mramor nielen vo forme obkladu a dlažieb, ale aj dekoračných kameňov, sôch a solitérov patrí k jednému z najvyhľadávanejších typov prírodného kameňa. V modernej podobe sa v interiéri využíva tradičný leštený a matný mramor. 

Ilustračný obrázok - mramorová dlažba v interiéri

Mramor je kryštalická hornina, ktorá vznikla premenou vápenca v zemskej kôre za vysokého tlaku a teploty. Vďaka prímesiam iných nerastov, ílov a organických látok môže mať najrôznejšie farby - od pôvodnej bielej cez sivobielu, žltú, červenú, zelenú až po čiernu.

Mramor v interiéri

V súčasnosti nájde mramor svoje uplatnenie v interiéri na obklady, dlažby, parapety, a na dekoratívne objekty. Nasiakavý povrch sa ošetruje špeciálnymi lakmi, ktoré ho chránia pred absorpciou nečistôt a mastnoty, prípadne pred poškriabaním.

Vďaka mramoru budete cítiť pozitívne pokojnú energiu. Pôsobí nesmierne harmonicky a tíši vnútorný nepokoj. Mramorový obklad aj podlahy sú preto ideálne pre relaxačné miestnosti.

Z mramoru možno vytvoriť interiér s úplne unikátnymi estetickými vlastnosťami.

Veľkoformátový mramorový obklad 

Obľúbeným u našich zákazníkov je napríklad Mramor Antik AM88, v ktorom sa snúbi praktická stránka veľkoformátového obkladu s neutrálnym modrasto sivým farebným odtieňom, ktorý výborne zapadne do moderných interiérov.

Tento mramorový obklad je nie len esteticky príťažlivý, ale aj odolný a ľahko sa udržiava. Mramor je známy svojou odolnosťou voči opotrebovaniu a je vhodný pre miesta so zvýšenou prevádzkou. Je tiež odolný voči teplotným výkyvom, čo ho robí ideálnym pre použitie v rôznych podmienkach.

Tehličkový mramorový obklad

Tento mramorový obklad je často používaný ako obklad na stenu do obývacej izby, okolo krbu alebo do kuchyne. Tehličkový formát a antikovaná povrchová úprava prispievajú k tomu, že tento formát sa dá ladiť do moderného i rustikálneho interiéru.